استقبال کودکان از اجرای نمایش عروسکی «راز پاپاپا» در مجتمع امام خمینی(ره)

 استقبال کودکان از اجرای نمایش عروسکی «راز پاپاپا» در مجتمع امام خمینی(ره)

نرگس بزرگمنش در گفت‌وگو با روابط عمومی ابراز کرد: اجرای این نمایش عروسکی با موضوع تربیتی و اخلاقی ویژه کودکان مقطع پیش‌دبستانی و دوره اول ابتدایی به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی از 25 دی سال جاری در کتابخانه تخصصی کودک مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی(ره) مشهد آغاز شده است و تا هشتم بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: این نمایش برگرفته از کتاب «راز پاپاپا» اثر کلر ژوبرت است که در حوزه داستان‌های تخیلی با مفاهیم قرآنی توسط به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) منتشر شده است.

بزرگمنش با اشاره اینکه راز پاپاپا روایت هزارپایی است که متوجه کارهای اشتباه خود می‌شود، ادامه داد: در قالب این نمایش معایب سه خصلت دروغ‌گویی، خبرکشی و قهر کردن با دوستان به‌طور غیرمستقیم به کودکان گفته می‌شود و آنان را به راز و نیاز با خداوند و ارتباط صمیمانه با والدین تشویق می‌کند.

سرپرست مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی(ره) مشهد گفت: نویسندگی این اثر هنری را شادی غفوریان و کارگردانی آن را محبوبه پاداش بر عهده دارد؛ ضمن اینکه مینا قهرمانی و سحر حسن‌زاده به عنوان عروسک‌گردان در این نمایش حضور دارند و کار دکور این نمایش بر عهده مهدی شریفی است.

بزرگمنش گفت: نمایش راز پاپاپا از شنبه تا چهارشنبه در ساعت 10 صبح میزبان گروه‌های دانش‌آموزی 35 تا 45 نفره از مدارس خواهد بود و پنجشنبه‌ها نیز در همین زمان میزبان اعضای کتابخانه تخصصی کودک مجتمع است.

سرپرست مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی(ره) همچنین به راه‌اندازی کتابخانه تخصصی کودک زیر نظر سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در سال جاری در این مجتمع فرهنگی هنری اشاره و ابراز کرد: مدارس منطقه خواجه‌ربیع برای کسب اطلاعات از چگونگی حضور گروه‌های دانش‌‌آموزی در این ویژه برنامه می‌توانند با روابط عمومی مجتمع فرهنگی ‌هنری امام خمینی(ره) به شماره تلفن 5-37416663 تماس حاصل فرمایند.

یادآور می‌شود؛ مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی(ره) به همت آستان قدس رضوی و با هدف خدمات‌رسانی به مردم مناطق محروم به‌ویژه منطقه خواجه‌ربیع مشهد در خیابان خواجه‌ربیع 23 راه‌اندازی شده است.

تاريخ: ۱۳۹۸/۱۱/۱۶