نمایشگاه هنری «هم‌نوایی رنگ‌ها» در نگارخانه رضوان گشایش یافت

 نمایشگاه هنری «هم‌نوایی رنگ‌ها» در نگارخانه رضوان گشایش یافت

الینا ضرغامی‌مقدم در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه انفرادی هم‌نوایی رنگ‌ها که روز گذشته در نگارخانه رضوان برگزار شد، در گفت‌وگو با روابط عمومی  ابراز کرد: آثار این نمایشگاه شامل حدود 50 تابلو و بیش از 30 اثر رومیزی مانند قاب عکس، جعبه و... می‌شود که با محوریت اعجاز رنگ‌ها در سال جاری خلق شده است.

وی با بیان نکاتی درباره چگونگی خلق آثارش ادامه داد: آثار نمایشگاه حاضر با بهره‌گیری از زمینه چوپ و ام دی اف و تکنیک‌های مختلفی مانند ابر و باد رزین، فلود آرت، فویل باند و رزین، جوهر الکلی و رزین، آکریلیک(بادکنک) و رزین و... ترسیم شده است.

این بانوی هنرمند 30 ساله با تأکید بر اینکه هم‌نوایی رنگ‌ها دومین نمایشگاهش به شمار می‌رود، افزود: کار با رزین به عنوان هنری نو به تازگی رواج یافته است و دارای کاربردهای متنوعی است و حتی از آن در دکوراسیون و ساخت سرویس‌های چوبی و طراحی دیوار و سقف می‌توان استفاده کرد. همچنین به تازگی این هنر در ساخت لوازم جانبی و تزیینی منزل مانند ظرف‌های تزیینی روی میز به کار گرفته می‌شود. 

ضرغامی‌مقدم بیان کرد: هر اثری چه تابلو و چه آثار روی میزی که با رزین خلق می‌شود، منحصربه‌فرد است، چرا که وقتی رنگ روی سطح کار ریخته می‌شود، رزین با مواد رنگی واکنش‌های متفاوتی انجام می‌دهد. بنابراین هیچ‌گاه دو اثر به‌ طور کامل مشابه یکدیگر نخواهد بود.

وی به نقش خلاقیت در ساخت چنین آثار هنری اشاره کرد و گفت: همچنین در خلق این آثار یک اعجاز رنگی و تصادف زیبا بین رنگ‌ها اتفاق می‌افتد که موجب می‌شود تصویر و خروجی متفاوتی حاصل شود. البته می‌توان بر روی این آثار خطاطی نیز انجام داد.

این بانوی متولد بجنورد با بیان اینکه سبک آثارش انتزاعی است، ادامه داد: برای هر کدام از تابلوهایم عنوانی مانند نقشینه، هیاهوی شب، دل آرام و... گذاشتم و یک بیت شعر نیز با توجه به حس درونی خودم و اطرافیانم پس از اجرای کار برای هر اثر انتخاب کردم که در کنار تابلوهای نمایشگاه قابل رؤیت است.

وی با بیان اینکه از کودکی اهل هنر و نقاشی بوده و فعالیت هنری‌اش را ابتدا به‌صورت خودآموز آغاز کرده است، گفت: وقتی کار هنری انجام می‌دهم حس می‌کنم گرد و غبار زندگی روزمره از روحم پاک می‌شود و دوباره انرژی می‌گیرم. دوست دارم این حس و حال خاصم را به دیگران با برپایی چنین نمایشگاهی منتقل کنم.

ضرغامی‌مقدم با بیان اینکه در سبک‌های مختلف به‌ویژه مداد رنگی فعالیت کرده است، اضافه کرد: پنج سال قبل اولین نمایشگاهم را با عنوان خاتون ایرانی به سبک میکس مدیا و با بهره‌گیری از مدادرنگی، گواش، آبرنگ و... در یکی از نگارخانه‌های مشهد برگزار کردم.

وی با اشاره بر اینکه حدود دو سال است وارد کار با رزین شده است و زیر نظر یکی از استادان تهرانی در مشهد دو دوره تکمیلی این هنر را گذرانده است، گفت: شاید جزء نخستین افرادی در مشهد باشم که چنین نمایشگاهی را به‌صورت انفرادی برگزار کرده‌ام. بی‌شک برپایی آن با سختی‌هایی نیز همراه بود، اما بازخوردهای خوبی در نخستین ساعات گشایش نمایشگاه دریافت کردم که در انگیزه ادامه کارم بسیار اثرگذار خواهد بود.

این بانوی هنرمند خراسانی بیان کرد: با استفاده از ابزارهای محدود مانند چهار رنگ و داشتن خلاقیت نیز می‌توان آثاری متفاوت در این رشته هنری خلق و آن‌ها را از طریق فعالیت در فضای مجازی به مخاطبان عرضه کرد.

وی با اشاره بر اینکه دانشجوی دکترای فیزیولوژی و اصلاح گیاهان زینتی دانشگاه فردوسی مشهد است، گفت: امروزه دید افراد جامعه به‌ویژه بانوان به هنر بازتر شده است و هنر نقاشی جایگاه خوبی نسبت به سال‌های گذشته در کشور دارد به‌طوری‌که افراد در کنار زندگی روزمره و حرفه خاص خود برای کسب آرامش و انرژی مثبت این رشته هنری را انتخاب می‌کنند.

ضرغامی‌مقدم از نگارخانه رضوان به‌عنوان یکی از نگارخانه‌های خوب و شناخته ‌شده شهر مشهد نام برد و خاطرنشان کرد: از آنجایی که اهل هنر و گل‌آرایی هستم و حس معنوی و مذهبی درونی خاصی دارم، چند سالی نیز از طرف دانشگاه توفیق گل‌آرایی ضریح حرم مطهر امام رضا(ع) در مجموعه آستان قدس رضوی نصیبم شد.

یادآور می‌شود، نمایشگاه هم‌نوایی رنگ‌ها از 22 تا 26 دی 1398 از ساعت 17 تا 20 در نگارخانه رضوان واقع در مشهد، خیابان کوهسنگی 17، شماره 16 آماده میزبانی از هنردوستان است.

تاريخ: ۱۳۹۸/۱۰/۲۳