کارگاه «نقاشی‌خط» علیرضا بهدانی در گرگان برگزار می‌شود

 کارگاه «نقاشی‌خط» علیرضا بهدانی در گرگان برگزار می‌شود

ماندانا یمینی هم‌زمان با هفته وحدت در گفت‌وگو با روابط عمومی ابراز کرد: این کارگاه آموزشی «نقاشی‌خط» به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، در روزهای پنج‌شنبه و جمعه 23 و 24 آبان 1398 از ساعت 8 تا 16 در مجتمع فرهنگی هنری بهارستان شهر گرگان به نشانی خیابان شهید بهشتی، بهشت 23، بعد از سه‌راه، انتهای خیابان سمت چپ، جنب اداره آموزش و پرورش برپا خواهد شد.

وی ادامه داد: علیرضا بهدانی هنرمند بنام مشهدی که چندی پیش در ایام پایانی ماه صفر اثری نقاشی‌خط به طول 20 متر را با محوریت صلوات خاصه حضرت رضا(ع) در حرم مطهر رضوی به صورت زنده اجرا کرد، تدریس این کارگاه دو روزه را برعهده دارد.

مسئول مکتب هنر رضوان گفت: کارگاه نقاشی‌خط استاد بهدانی به مناسبت گرامی‌داشت هفته وحدت و میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) با حضور هنرمندان و استادان استان گلستان در این رشته هنری برگزار خواهد شد.

یمینی با اشاره به اینکه نام‌نویسی کارگاه نقاشی‌خط از سوی انجمن خوش‌نویسان استان گلستان انجام می‌شود، بیان کرد: این برنامه با همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، حوزه هنری استان گلستان، خانه طراحان انقلاب اسلامی این استان، انجمن خوش‌نویسان ایران شعبه گرگان، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گرگان و موسسه نورالزهرا سلام الله گلستان برپا می‌شود.

لازم به ذکر است، مکتب هنر رضوان وابسته به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با برگزاری برنامه‌های متنوع هنری مانند اجرای آثار خوش‌نویسی و نقاشی‌خط در حرم مطهر رضوی و همچنین دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی در کشور در مسیر اعتلای فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی به ویژه هنر رضوی حرکت می‌کند.

تاريخ: ۱۳۹۸/۸/۲۳