اردوی عکاسی هفتمین جشنواره «خانه دوست» در دهه آخر صفر آغاز شد

 اردوی عکاسی هفتمین جشنواره «خانه دوست» در دهه آخر صفر آغاز شد

جواد براتی در حاشیه برگزاری اردوی عکاسی هفتمین جشنواره خانه دوست در گفت‌وگو با روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری ابراز کرد: 50 عکاس شامل 35 عکاس آقا و 15 عکاس خانم از شهرهای مختلف کشور مانند کیش، تهران، اصفهان، شیراز، تبریز و... در روزهای پنجم و ششم آبان 1398 میهمان دبیرخانه این جشنواره هستند.
وی ادامه داد: عکاسان حاضر در این اردوی دو روزه از طلوع تا غروب خورشید در سه محور منتهی به مشهد مقدس شامل کلات نادری، نیشابور و قوچان از زائران پیاده بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) عکاسی می‌کنند.
دبیر اجرایی هفتمین جشنواره سراسری خانه دوست افزود: 50 عکاس این اردوها در سه گروه تقسیم‌بندی شده و به این محورها اعزام می‌شوند. در روز دوم اردو، محورهای عکاسی آنان با یکدیگر جابه‌جا می‌شود تا عکاسان امکان عکاسی با دوربین حرفه‌ای را در مسیرهای مختلف داشته باشند.
وی گفت: این عکاسان هر روز پس از بازگشت از مسیرهای پیاده‌روی زائران دهه آخر صفر به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند و عکس‌های خود را با گوشی همراه در محور زیارت و آیین‌های زیارتی می‌گیرند.
براتی بیان کرد: مراسم افتتاحیه اردوی هفتمین جشنواره عکس خانه دوست با حضور محمدعلی چمی‌گو مدیر عامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی شب گذشته در زائرشهر رضوی برگزار شد و توضیحاتی نیز درباره این جشنواره و الزامات آن به مخاطبان این مراسم ارائه شد.
وی با اشاره به اینکه پذیرش عکاسان در این اردو بعدازظهر روز گذشته انجام شده است، اضافه کرد: عکاسان حاضر در این اردو زیر نظر دبیرخانه جشنواره خانه دوست در زائرشهر رضوی(ویژه برادران) و مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی(ره) مشهد‌(ویژه خواهران) اسکان داده شدند و طی مدت برگزاری اردو میهمان این آستان مقدس هستند.
دبیر اجرای هفتمین جشنواره خانه دوست با بیان اینکه اردوی مذکور با همکاری نهمین جشنواره ملی عکس رضوی در حال برگزاری است، گفت: مدعوین این اردوی عکاسی بر اساس ارسال رزومه و شرح فعالیت‌های پنج ساله اخیرشان انتخاب شدند.
وی افزود: این دوره جشنواره در پنج بخش وقف و نذر رضوی، زیارت و آیین‌های زیارتی، زائرین پیاده رضوی، زیر سایه خورشید و زیارت‌های نوروزی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان تا ساعت 24 روز 10 دی سال جاری فرصت دارند تا آثار خود را از طریق سایت جشنواره به نشانیwww.aqaks.ir به دبیرخانه آن ارسال کنند.

تاريخ: ۱۳۹۸/۸/۷