اجرای نمایش‌های «سوگواره خورشید» در جوار حرم مطهر رضوی آغاز شد

 اجرای نمایش‌های «سوگواره خورشید» در جوار حرم مطهر رضوی آغاز شد

به گزارش روابط عمومی، سوگواره خورشید با همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و انجمن هنرهای نمایشی ایران با اجرای سه نمایش شب گذشته در فلکه آب، حد فاصل دو ورودی باب‌الجواد(ع) و باب‌الرضا(ع) و همچنین ورودی بست شیرازی حرم مطهر رضوی آغاز شد و مورد استقبال پر شور زائران و مجاوران قرار گرفت.
سه نمایش «من جواد هجده سال دارم» از استان ایلام، «نذر مادر» از استان لرستان و «قطار ساعت 8» از استان تهران با هنرمندی پنج بازیگر در این سوگواره در حال اجرا است. این آثار توسط سعید خیراللهی، پژمان شاه‌وردی و مسعود بَراهیمی نوشته و کارگردانی شده است.
این نمایش‌ها با بهره‌گیری از سه گروه از برترین‌های نمایش‌ خیابانی کشور با بازی ایمان بازفت، بهنام کاوه گویی، مسعود براهیمی، پیمان صفرزاده و سعید خیراللهی تا دوشنبه ششم آبان ماه در جوار بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) اجرا می‌شود.
حمید نیلی مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران در حاشیه اجرای سوگواره خورشید با تأکید بر اینکه زبان تئاتر در حوزه بیان برخی فضایل و همچنین امر فرهنگ‌سازی می‌تواند بسیار راه‌گشا باشد، ابراز کرد: این رویداد هنری با همکاری و جمع‌بندی با مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی شکل گرفت و در آن آثار خیابانی با محوریت فضائل حضرت ثامن‌الحجج(ع) اجرا می‌شود.
وی به بیانات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) درباره اهمیت تئاتر اشاره کرد و گفت: امیدوارم این فصلی که آغاز شده از یک سو مایه برکت برای تئاتر کشور شود و از سوی دیگر ما نیز بتوانیم وظایف خود را در امر بیان فرهنگ رضوی با استفاده از این ابزار هنری انجام دهیم و دِین خود را در این حوزه ادا کنیم.

تاريخ: ۱۳۹۸/۸/۷