اعلام فراخوان هفتمین جشنواره ملی عکس «خانه دوست»

 اعلام فراخوان هفتمین جشنواره ملی عکس «خانه دوست»

به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری، دبیر اجرایی هفتمین جشنواره ملی عکس خانه دوست در نشست خبری اعلام فراخوان این دوره جشنواره که صبح امروز در مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در مشهد برگزار شد، بیان کرد: هفتمین جشنواره خانه دوست در شهریور ماه سال جاری با تشکیل دبیرخانه جشنواره کار خود را آغاز کرد.
جواد براتی به برگزاری کارگاه «کلیشه ضد کلیشه در جشنواره‌های عکس» با حضور کیارنگ علایی مدرس برجسته عکاسی در گام نخست هفتمین جشنواره عکس خانه دوست اشاره و اضافه کرد: این دوره از جشنواره در 5 بخش «وقف و نذر رضوی»، «زیارت و آیین‌های زیارتی»، «زائران پیاده رضوی»، «زیر سایه خورشید» و «زیارت‌های نوروزی» برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: اردوی ویژه این جشنواره نیز با حضور 70 عکاس منتخب کشور (به جز خراسان رضوی) به صورت مشترک با جشنواره ملی عکس رضوی در 5 و 6 آبان 1398 هم‌زمان با ایام پایانی ماه صفر در مشهد برگزار می‌شود.
دبیر اجرایی هفتمین جشنواره عکس خانه دوست گفت: عکاسان حرفه‌ای کشور پس از ارسال رزومه‌های خود برای حضور در این کارگاه دو روزه به میزبانی دبیرخانه جشنواره انتخاب می‌شوند. در حال حاضر فراخوان این اردو در سایت جشنواره به نشانی www.aqaks.ir قرار گرفته است و علاقه‌مندان تا 25 مهرماه فرصت نام‌نویسی در آن را دارند.
وی افزود: شرکت‌کنندگان هفتمین جشنواره ملی عکس خانه دوست تا ساعت 24 روز 10 دی سال جاری فرصت دارند تا آثار خود را از طریق سایت جشنواره به دبیرخانه آن ارسال کنند.
براتی ابراز کرد: آثار رسیده به هفتمین جشنواره خانه دوست نیز زیر نظر محمد ستاری، سیدعباس میرهاشمی، مسعود زنده روح کرمانی، مجید ناگهی و سید علی حسینیان در نیمه دوم دی ماه داوری خواهد شد.
وی ادامه داد: نمایشگاه آثار منتخب این دوره جشنواره در اسفندماه 1398 در نگارخانه رضوان مشهد برگزار خواهد شد و برپایی مراسم اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان آن نیز تیرماه سال آینده همزمان با دهه کرامت انجام می‌شود.
دبیر اجرایی هفتمین جشنواره عکس خانه دوست گفت: هر عکاس می‌تواند پنج تک عکس در هر بخش و همچنین یک مجموعه عکس مرتبط که بین دو تا هشت فریم باشد، به دبیرخانه این دوره جشنواره ارسال کند.
وی افزود: این جشنواره رویکردی مستندگرایانه دارد و عکس‌های تمامی بخش‌ها باید با دوربین حرفه‌ای گرفته شود و تنها در بخش زیارت و آیین‌های زیارتی، امکان ارسال عکس با گوشی همراه وجود دارد. همچنین عکس‌های ارسالی تمامی بخش‌های جشنواره به جز بخش زائرین پیاده رضوی می‌تواند آرشیوی باشد.
براتی با اشاره به توجه ویژه دبیرخانه هفتمین جشنواره خانه دوست به کیفیت آثار نسبت به کمیت آن¬ها خاطرنشان کرد: این جشنواره طی برگزاری شش دوره گذشته به بلوغ خود رسیده و فرصتی مغتنم برای عکاسان کشور است تا مستندات آنها از لحظه‌های ناب زیارت در کنار تأثیرگذاری به یادگار بماند.
وی گفت: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چگونگی شرکت در جشنواره عکس خانه دوست و برنامه‌های دبیرخانه هفتمین دوره آن می‌توانند به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به نشانی مشهد، کوهسنگی 9، عدالت 18، پلاک 1/9 یا وب سایت جشنواره مراجعه کنند. همچنین می‌توانند با شماره تلفن‌های 38455272 -051 و 09390482732 تماس بگیرند.

تاريخ: ۱۳۹۸/۷/۲۸