جشنواره سرود «دختران سرزمین من» ویژه بانوان برگزار می‌شود

 جشنواره سرود «دختران سرزمین من» ویژه بانوان برگزار می‌شود

مسئول واحد آوای رضوان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در گفت‌وگو با روابط عمومی موسسه ابراز کرد: برگزاری این جشنواره ویژه خواهران در دو مقطع متوسطه دوره اول و متوسطه دوره دوم صورت می‌گیرد.
سیدمجتبی ذبیحی با تأکید بر اینکه به برگزیدگان جشنواره در هر مقطع جایزه جداگانه‌ای تعلق می‌گیرد، افزود: تعداد اعضای هر گروه سرود حداقل 8 نفر و حداکثر 20 نفر باید باشد. همچنین گروه‌ها باید آثار خود را به‌صورت تصویری و اجرای زنده ضبط و ارسال کنند.
وی با بیان اینکه اجراها باید سر صف و در حضور دانش‌آموزان به مناسبت هفته دفاع مقدس انجام شود، گفت: داوری براساس گزارش‌های تصویری ارسالی گروه‌ها و با توجه به استقبال دانش‌آموزان صورت می‌گیرد.
مسئول واحد آوای رضوان این مؤسسه با اشاره بر اینکه تصویربرداری با گوشی همراه بلامانع است، ادامه داد: گروه‌های سرود باید فایل تصویری اجرای خود را تا 30 مهر 1398 از طریق آی‌دی «dokhtarane_sarzamine_man@» در پیام‌رسان بله ارسال کنند.
ذبیحی بیان کرد: این جشنواره با همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی، حوزه پرورشی آموزش و پرورش این استان و بسیج دانش‌آموزی خراسان رضوی در حال برگزاری است.
لازم به ذکر است، واحد آوای رضوان نگاه ویژه‌ای به توانمندی‌های خواهران در حوزه سرود دارد و در تلاش است این ظرفیت را با طرح‌ریزی برنامه‌های مختلف ویژه بانوان تقویت کرده و از آن در راستای اشاعه فرهنگ و هنر اسلامیایرانی استفاده کند.

تاريخ: ۱۳۹۸/۷/۱۳