ویژه برنامه‌های «آوای رضوان» در ایام دفاع مقدس و گشایش مدارس

 ویژه برنامه‌های «آوای رضوان» در ایام دفاع مقدس و گشایش مدارس

سید مجتبی ذبیحی در گفت‌وگو با روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری ابراز کرد: حدود 10 اجرای پاتوقی سرود به سبک آکاپلا (شکلی از موسیقی یک یا چند نفره است که برای اجرای بدون همراهی ساز ساخته می‌شود) به همت گروه آوای رضوان با موضوع دفاع مقدس در طول این هفته در حرم مطهر رضوی، بهشت رضا(ع) و تعدادی از مدارس مشهد انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: اجرای سرود آوای رضوان به سبک آکاپلا در مراسم غبارروبی مزار شهدای دفاع مقدس که پنج‌شنبه، چهارم مهر 1398 در صحن آزادی بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) برگزار می‌شود، از جمله این برنامه‌ها به شمار می‌آید.
مسئول واحد آوای رضوان افزود: سرودی با موضوع دفاع مقدس با همکاری گروه رزم‌نوازان سپاه امام رضا(ع) و بهره‌گیری از ادوات موسیقی توسط این واحد تولید شده است. شعر این سرود را محمدجواد الهی‌پور سروده و آهنگ آن را مجید صانعی ساخته است.
ذبیحی گفت: امیدواریم سرودهای آوای رضوان در برنامه نماز جمعه این هفته برخی از شهرهای کشور به ویژه تهران نیز اجرا شود و حال و هوای هفته دفاع مقدس به نمازگزاران اقصی نقاط ایران اسلامی منتقل شود.
وی اضافه کرد: همچنین نوای سرودهای گروه‌های آوای رضوان به مناسبت بازگشایی مدارس و آغاز هفته دفاع مقدس در روزهای یکشنبه و دوشنبه، 31 شهریور و یکم مهر سال جاری در برخی مدارس شهرهای مشهد، تهران، همدان، جیرفت و الوند پیچید.
ذبیحی بیان کرد: سرود شهادت نیز به همت گروه سرود آوای رضوان به سبک آکاپلا بعدازظهر روز گذشته قبل از آغاز بازی فوتبال بین دو تیم پرسپولیس و استقلال در ورزشگاه آزادی تهران طنین‌انداز شد.
یادآور می‌شود، واحد آوای رضوان با تولید سرودهایی با مضامین ملی و مذهبی به‌ویژه رضوی و بهره‌گیری از موسیقی آکاپلا و اجرای این آثار توسط گروه‌های سرود نوجوان و جوان در معابر پرتردد شهری و مراسمی مانند نماز جمعه توانسته حال و هوای معنوی خاصی را در مناسبت‌های مختلف به دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی منتقل کند. برخی از این آثار در قالب نماهنگ یا تولیدات صوتی ضبط و پخش می‌شود.

تاريخ: ۱۳۹۸/۷/۲