گروه‌های سرود پرچم‌دار ارزش‌های دینی و انقلابی کشور هستند

 گروه‌های سرود پرچم‌دار ارزش‌های دینی و انقلابی کشور هستند

به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری، حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد در آیین پایانی جشنواره مردمی «سرودهای خیابانی آوای رضوان» که هم‌زمان با عید قربان در اردوگاه فرهنگی و تربیتی امام رضا(ع) مشهد برگزار شد، ضمن تقدیر از مربیان و اعضای گروه‌های سرود حاضر در این جشنواره ابراز کرد: افراد عضو این گروه‌ها با حضور در این جشنواره نسبت به ظرفیت‌های اجرای سرودهای آوای رضوان بیش از گذشته شناخت و معرفت پیدا کردند.
وی درباره وجه تمایز و فواید حضور در گروه سرود در مقایسه با مشارکت در سایر فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی گفت: گروه سرود یک کار جمعی، مفید و مؤثر است و جامعه امروز نیاز به گروه‌ها، تیم‌ها و مجموعه‌های موفق دارد.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با تأکید بر ضرورت فعالیت‌های جمعی در کشور افزود: با اجرای گروه‌های سرود در تاریخ انقلاب اسلامی یک کار جمعی به خدمت دین و انقلاب اسلامی در آمد.
گنابادی‌نژاد به اجرای سرود در زمان ورود امام خمینی(ره) در سال 1357 در فرودگاه اشاره و بیان کرد: گروه‌های سرود باید بر خود ببالند، چرا که وارد فعالیتی شدند که به اندازه تاریخ انقلاب، هویت و تاریخ دارد. همچنین این گروه‌ها در هیچ صحنه تاریخی، مهم و تأثیرگذار انقلاب اسلامی غایب نبودند.
وی با تأکید بر حضور گروه‌های سرود در خطوط مقدم جنگ در دوران هشت سال دفاع مقدس و اجرای برنامه در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی کشور افزود: سرود از یک هنر بسیار خوب و متعالی و مملو از ذوق برخوردار است و اجراهای گروه‌های سرود را یک تجربه موفق هنری می‌توان دانست.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: ایجاد گروه سرود از جمله اقدامات هنری، مذهبی و انقلابی است که طرفداران بسیاری دارد و مورد استقبال اقشار مختلف مردم قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: اجراهای خیابانی گروه‌های سرود آوای رضوان سنگ محکمی بر دهان بدخواهانی بود که حاضر به دیدن و تأیید ظرفیت و جاذبه‌های دینی نبودند.
گنابادی‌نژاد با اشاره به اجرای مخلصانه برنامه توسط گروه‌های سرود حاضر در این جشنواره بدون امکانات خاصی در سطح شهر مشهد ادامه داد: حضور پرشور مردم در طول این اجراها نشان‌دهنده وجود مخاطب و استقبال از برنامه‌های گروه‌های سرود آوای رضوان است و اعضای این گروه‌ها باید قدر کار خود را بدانند.
وی گفت: اجراهای گروه سرود علاوه بر داشتن مخاطب و طرفدار، تأثیرگذار نیز است و این تأثیرگذاری را در زمان اجرای این برنامه‌ها می‌توان دید.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی به تقدیر و تأیید رهبر معظم انقلاب از اجرای سرودهای آوای رضوان و تأکید بر ادامه کار این گروه‌ها اشاره و تصریح کرد: دشمنان کشور با آنکه نقدی بر اجرای این گروه‌ سرود در یک شبکه ضد ایرانی پخش کردند، اما نتوانستند تأثیرگذاری این اجراها را کتمان کنند.
وی گفت: اعضای گروه‌های سرود با مشارکت در این جشنواره و انجام این خدمت فرهنگی، خود را برای حضور در میدان‌های بزرگ اجتماعی و فرهنگی که در گام دوم انقلاب اسلامی قرار دارد، آماده می‌کنند.

تاريخ: ۱۳۹۸/۵/۲۳