در آستانه میلاد امام رضا(ع) آیین شعرخوانی «ملکوت هشتم» در بارگاه منور رضوی برپا شد

 در آستانه میلاد امام رضا(ع) آیین شعرخوانی «ملکوت هشتم» در بارگاه منور رضوی برپا شد
 آیین شعرخوانی رسم دعبل در قالب شب شعر «ملکوت هشتم» در آستانه میلاد باسعادت امام رضا(ع) در صحن جامع حرم مطهر رضوی برپا شد.
رئیس اداره برنامه‌های هنری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی ابراز کرد: شب شعر ملکوت هشتم مشهد مقدس با حضور شاعران آیینی و جمعی از زائران و مجاوران اهل شعر و معرفت به مناسبت گرامی‌داشت دهه کرامت شب گذشته پس از اقامه نماز مغرب و عشا در صحن جامع بارگاه ملکوتی رضوی برگزار شد.
قاسم شاهد افزود: در این آیین رسم دعبل حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین سیدی با دو غزل در مدح امام رضا(ع) شعرخوانی کرد. در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن مبارز، غزلی به ساحت حضرت رضا(ع) تقدیم کرد و غزلی نیز از زنده‌یاد استاد غلامرضا شکوهی خواند و یاد این شاعر آیینی را گرامی داشت.
وی ادامه داد: همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین سید روح ا... مؤید با قرائت غزلی عرض ارادت خود را به حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) نشان داد و با خواندن غزل دیگری یاد استاد زنده‌یاد حبیب ا... چایچیان‌(حسان) را گرامی داشت.
وی گفت: این شب شعر ملکوت هشتم با قرائت دو غزل برای حضرت رضا(ع) و حضرت علی(ع) توسط سید محمدرضا یعقوبی آل به پایان رسید. اجرای این شب‌ شعر را نیز رسالت بوذری مجری توانمند صدا وسیما بر عهده داشت.
شب‌های شعر ملکوت هشتم به مناسبت گرامی‌داشت ایام دهه کرامت با مشارکت فعال کانون‌های خادم‌یاری شعر و ادب رضوی در برخی استان‌های کشور مانند آذربایجان غربی، سمنان، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان شرقی، خوزستان، اردبیل و فارس در این ایام برگزار شد. گلستان، کرمانشاه، گیلان و تهران، از جمله استان‌های دیگری است که در ایام دهه کرامت میزبان این شب‌های شعر خواهند بود.
لازم به ذکر است، به همت انجمن ادبی رضوی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی جلسات هفتگی شعر با محوریت شعرخوانی، نقد و بررسی شعر آیینی و همچنین مراسم رسم دعبل در مناسبت‌های مختلف با حضور شاعران مطرح کشور و خراسان رضوی در حرم مطهر امام رضا(ع) برپا می‌شود.
تاريخ: ۱۳۹۸/۴/۲۴