هم‌زمان با آغاز دهه کرامت، نگارخانه موزه آستان قدس رضوی میزبان نمایشگاه «گوهر هفت بحر نور» شد

 هم‌زمان با آغاز دهه کرامت، نگارخانه موزه آستان قدس رضوی میزبان نمایشگاه «گوهر هفت بحر نور» شد
نمایشگاهی از آثار برگزیده ملیحه نورزادیان بانوی خوش‌نویس مشهدی با عنوان «گوهر هفت بحر نور» هم‌زمان با آغاز دهه کرامت در سالن شماره 3 نگارخانه رضوان در موزه مرکزی آستان قدس رضوی گشایش یافت.
ملیحه نورزادیان در حاشیه مراسم افتتاحیه نمایشگاه گوهر هفت بحر نور که امروز در گالری شماره سه نگارخانه رضوان در موزه مرکزی حرم مطهر رضوی برگزار شد، در گفت‌وگو با روابط عمومی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی ابراز کرد: مجموعه‌ای مشتمل بر 44 اثر به خط شکسته نستعلیق با محوریت موضوعی حضرت رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س)، آیات قرآنی و شعرهای معنوی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.
وی با بیان اینکه دارای درجه فوق ممتاز در رشته خوش‌نویسی است و از محضر استادان قاسم توکلی‌راد و علی‌اکبر رضوانی بهره برده است، گفت: نمایشگاه گوهر هفت بحر نور، سومین نمایشگاه انفرادی‌ام است و برگزاری آن در حرم مطهر رضوی سعادت بزرگی بود که در دهه کرامت امسال نصیبم شد و آن را عنایتی از طرف امام رضا(ع) می‌دانم.
این بانوی خوش‌نویس با اشاره به اینکه در گذشته آثارش در نمایشگاه‌های گروهی مختلفی به نمایش گذاشته شده است، افزود: بی‌شک مخاطبان بیشتر و متفاوت‌تری نسبت به نگارخانه‌های سطح شهر مانند زائران فرهنگ‌دوست از نمایشگاه‌های این نگارخانه دیدن می‌کنند.
نورزادیان با تأکید بر نقش هنر در آرامش روحی و جسمی افراد بیان کرد: اگر ما هنرمندان بتوانیم زیبایی هنر به‌ویژه در رشته خوش‌نویسی را در قالب برپایی نمایشگاه‌ها در فضاها و فرم‌های مختلف نشان دهیم، چشم مردم با هنر بیشتر آشنا شده و از فشار روحی آنان نیز کاسته می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ده سال است در حوزه شکسته نستعلیق فعالیت می‌کند، گفت: متأسفانه از بانوان هنرمند حمایت جدی و خاصی نمی‌شود و آنان با تلاش و علاقه خودشان در رشته‌های مختلف هنری فعالیت و پیشرفت می‌کنند.
نورزادیان به برخی از آثار سیاه مشق خود مانند دعای فرج و صلوات خاصه امام رضا(ع) در نمایشگاه حاضر اشاره کرد و ادامه داد: فعالیت‌هایم را در حوزه سیاه مشق ‌به‌طور جدی‌تری افزایش داده‌ام و در تلاش هستم نمایشگاه بعدی خود را به طور کامل به نمایش آثار سیاه مشق اختصاص دهم.
وی با بیان اینکه نخستین نمایشگاه انفرادی خود را در گالری شماره یک نگارخانه رضوان در خیابان کوهسنگی برگزار کرده است، اضافه کرد: سیاه مشق نسبت به سایر حوزه‌های خوش‌نویسی سخت‌تر است و هنرمند باید به‌طور کامل با فرم و فضا آشنا باشد و به زیبایی چیدمان کلمات دقت کند.
علی‌اکبر رضوانی مدرس بنام خوش‌نویسی از نورزادیان به‌عنوان یکی از بانوان هنرمند و فعال مشهدی در عرصه خط شکسته نستعلیق نام برد و افزود: افتتاح این نمایشگاه هم‌زمان با سال‌روز ولادت حضرت معصومه(س) در فضای معنوی حرم مطهر رضوی بسیار ارزشمند است و مراجعان بیشتری اعم از زائر و مجاور می‌توانند از آن بازدید کنند. بی‌شک برپایی نمایشگاه‌ها نقش پررنگی نیز در ارتقای فرهنگ جامعه دارد.
لازم به ذکر است، نمایشگاه خوش‌نویسی گوهر هفت بحر نور تا 23 تیر 1398، از ساعت 8 تا 20 در سالن شماره سه نگارخانه رضوان در موزه مرکزی آستان قدس رضوی واقع در صحن کوثر حرم مطهر رضوی پذیرای دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی است.
تاريخ: ۱۳۹۸/۴/۱۶