هم‌زمان با سال‌روز میلاد حضرت معصومه(س)، کلام وحی توسط بانوان خوش‌نویس در موزه مرکزی حرم رضوی کتابت شد

 هم‌زمان با سال‌روز میلاد حضرت معصومه(س)، کلام وحی توسط بانوان خوش‌نویس در موزه مرکزی حرم رضوی کتابت شد
کلام وحی توسط جمعی از بانوان خوش‌نویس مشهدی هم‌زمان با سال‌روز میلاد فرخنده حضرت معصومه(س) در نگارخانه رضوان موزه مرکزی حرم مطهر رضوی کتابت شد.
مسئول مجموعه هنری رضوان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در حاشیه اجرای برنامه کتابت قرآن کریم که امروز در سالن شماره سه نگارخانه رضوان موزه مرکزی این آستان مقدس برگزار شد، در گفت‌وگو با روابط عمومی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی ابراز کرد: این برنامه کتابت با حضور 12 بانو شامل خادم‌یاران هنری رضوی و خوش‌نویسان شناخته‌شده مشهدی به خط نستعلیق، شکسته نستعلیق و محقق برگزار شد.
ماندانا یمینی با اشاره به همکاری خادم‌یاران خوش‌نویس در برنامه‌های کتابت حرم رضوی ادامه داد: این برنامه به مناسبت سال‌روز میلاد خجسته حضرت معصومه(س) و روز دختر با همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی اجرا شد.
زهره مهانی‌منش هنرمند تذهیب‌کار و نگارگر مشهدی با اشاره به اینکه برای انجام تذهیب آثار بانوان به صورت افتخاری در این برنامه شرکت کرده است، افزود: حضور بانوان جوان در حوزه خوش‌نویسی، تذهیب و کتابت قرآن کریم قابل تقدیر است.
وی با تأکید بر اینکه خوش‌نویسی هنر مقدسی است، گفت: هنر کتابت به‌ویژه نگاشتن کلام وحی و آثار مذهبی تأثیر بسیاری بر روح و جان بانوان می‌گذارد و در زندگی شخصی آنان نیز اثرگذار است.
مهانی‌منش با بیان اینکه کارمند بازنشسته سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی است، افزود: پس از بازنشستگی زود از موعد خود به‌دلیل بیماری و مراحل بهبودی، علاقه بسیاری به خدمت افتخاری در رشته‌های هنری خود در این آستان مقدس داشتم. با اجرای طرح خادم‌یاری هنری رضوی این امر در حوزه تذهیب برایم محقق شد که مایه افتخارم است.
رویا شهرکی هنرمند خوش‌نویس و تذهیب‌کار مشهدی نیز که حدود 20 سال سابقه فعالیت هنری دارد، ابراز کرد: از آنجایی که خوش‌نویسی هنری خاموش است، با برگزاری چنین برنامه‌هایی در موزه آستان قدس رضوی با زائران ارتباط بیشتری برقرار می‌شود و این هنر نیز توسط مخاطبان عام بهتر دیده و شناخته می‌شود.
وی با بیان اینکه نخستین بار است که در برنامه کتابت در حرم مطهر رضوی شرکت می‌کند، افزود: زائران و گردشگران اقصی نقاط جهان از دریچه برپایی چنین ورکشاپ‌هایی با هنرهای اسلامی و حضور فعال بانوان ایرانی در حوزه‌های هنری مانند رشته خوش‌نویسی از نزدیک آشنا می‌شوند. امیدوارم اجرای چنین برنامه‌هایی به‌ویژه توسط بانوان در جامعه افزایش یابد.
شهرکی ادامه داد: در دقایق اولیه برگزاری این ورکشاپ با استقبال زائران روبرو شدیم به‌طور نمونه یکی از زائران تبریزی از ما خواست تا متنی را به‌عنوان یادگاری برایش کتابت کنیم.
لازم به ذکر است، منصوره صفار، تکتم وظیفه‌دان، حوریه صفرلی، وجیهه علی میرزایی، عصمت فقیهی، عفت محمدنژاد، فاطمه فیضی، ملیحه نورزادیان، لیلا اعلمی، رویا شهرکی، ملیحه زارع و مریم غلامی، بانوان خوش‌نویس حاضر در برنامه کتابت به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س) بودند.
تاريخ: ۱۳۹۸/۴/۱۶