مؤسسه آموزش عالی فردوس مشهد میزبان هشتمین نشست جشنواره «هنر رضوان» شد

 مؤسسه آموزش عالی فردوس مشهد میزبان هشتمین نشست جشنواره «هنر رضوان» شد
  به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، مؤسسه آموزش عالی فردوس مشهد میزبان هشتمین نشست تخصصی جشنواره «هنر رضوان» شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، در ادامه برپایی سلسله نشست‌های تخصصی جشنواره هنر رضوان، هشتمین نشست این جشنواره هنری با حضور مهدی یک‌پسر دبیر جشنواره و جمعی از دانش‌جویان کارشناسی ارشد طراحی گرافیک و استادان مؤسسه آموزش عالی فردوس مشهد ظهر روز پنجشنبه نهم خرداد ماه در این مؤسسه آموزشی برگزار شد.
مهدی یک‌پسر در این نشست که هم‌زمان با روزهای پایانی سال تحصیلی بود به تبیین اهداف و برنامه‌های نخستین دوره جشنواره هنر رضوان پرداخت و به پرسش‌های حاضران پاسخ داد.
پیش از این نیز، اولین و دومین نشست تخصصی این جشنواره به منظور معرفی هر چه بیشتر ابعاد مختلف نخستین دوره آن با حضور گروهی از مدیران هنری، استادان، دانش‌جویان و هنرمندان رشته گرافیک در نگارخانه رضوان مشهد برپا شده است.
جشنواره هنر رضوان به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و با حمایت کارگروه سوغات فرهنگی زائر  و شرکت نان قدس رضوی،در راستای آشنایی بیش‌تر هنرمندان با نقوش، نگاره‌ها و نمادهای موجود در تزیینات حرم مطهر رضوی و استفاده از آنها در هویت‌بخشی به اسباب و محصولات کاربردی زندگی در حال برگزاری است و علاقه‌مندان تا 24 تیر سال جاری برای ارسال آثار خودبه این جشنواره فرصت دارند. 
این جشنواره رویدادی ‌کاربردی برای شناسایی ظرفیت جامعه طراحان و معرفی آن به مدیران، سیاست‌گذاران، تولیدکنندگان، بازاریان و عموم مردم است و از دریچه اقتصاد فرهنگ با تبیین موضوعی مشخص و ابزارهای تعریف‌شده، به دنبال ایجاد تجربه‌ای ارزشمند و حرفه‌ای برای جامعه هنری و افزایش سواد بصری و ایجاد حس نیاز در جامعه تولیدی است.
در سال اول برگزاری جشنواره، سیاست محدودسازی برای تمرکز بر شکل‌دهی گفتمان و اثربخش‌کردن جشنواره، موجب شده است که موضوعات طراحی محدود شود و در حال حاضر با پرهیز از ورود به طراحی ساختار محصولات، فقط طراحی ظاهر اشیاء مد نظر قرار گیرد.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جشنواره هنر رضوان می‌توانند به دبیرخانه این جشنواره واقع در مشهد، خیابان کوهسنگی 9، عدالت 18، پلاک 1/9 یا وب‌سایت آن به نشانی «www.rezvanfestival.ir» مراجعه کنند.
تاريخ: ۱۳۹۸/۳/۲۲