نشست تخصصی جشنواره رضوان در تبریز برگزار شد

 نشست تخصصی جشنواره رضوان در تبریز برگزار شد
هفتمین نشست تخصصی جشنواره رضوان در دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار شد
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی، در ادامه سلسله نشست های هیئت اجرایی جشنواره رضوان با هنرمندان شهرهای مختلف کشور، هفتمین و آخرین نشست، با حضور هنرمندان و دانشجویان هنر دانشگاه های تبریز برگزار شد.
در این نشست مهدی یک پسر دبیر جشنواره با بیان این که لوازم زندگی گذشتگان ما و نقش و نقوش آن ها همواره دارای زیبایی بصری به همراه معنا بوده است، گفت: متاسفانه در زمان حاضر اسباب زندگی و طرح هایی که در لباس، ظروف و... استفاده می شود دارای زیبایی و معناداری گذشته نیست و بر همین اساس جشنواره رضوان با هدف معنا بخشیدن به ابزار زندگی با استفاده از نقوش و آرایه های حرم مطهر رضوی آغاز به کار کرده است.
وی افزود: این جشنواره تصاویر با کیفیت بالا از نقوش حرم مطهر را در اختیار طراحان قرار می دهد تا ضمن تجاری سازی تولیدات خود به تحقق هدف جشنواره کمک کنند.
احسان مهدوی استاد دانشگاه فردوسی مشهد و عضو هیئت داوران این جشنواره نیز با بیان نمونه هایی از استفاده طراحان خارجی از نمادها و اسطوره های بومی برای تولید لباس و بسته بندی محصولات مختلف گفت: کشور ژاپن یکی از موفق ترین نمونه ها در این امر می باشد که توانسته با بهره گیری داستان ها و اساطیر بومی خود، با خلق تصویر و استفاده از آن در قالب های مختلف، نسل جوان خود و مردم دیگر کشورها را با فرهنگ خود آشنا کند.
گفتنی است جشنواره هنررضوان به همت موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی درحال برگزاری بوده و در تابستان امسال به کار خود پایان خواهد داد.
تاريخ: ۱۳۹۸/۲/۲۷