جشنواره "هنر رضوان " فراخوان داد

 جشنواره "هنر رضوان " فراخوان داد
 
باحضور جمعی از اساتید و مدیران هنری  کشور ، جشنواره " هنررضوان " فراخوان داد  .
به گزارش روابط عمومی  موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، ظهر امروز و با حضور محمد علی چمی گو ، مدیرعامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ،محمد صادق مروارید مدیر شرکت نان قدس رضوی و مهدی یک پسر دبیر جشنواره هنر رضوان اعضا شواری برنامه ریزی و انتخاب و هیات داوران جشنواره "هنررضوان " معرفی شدند .
محمد علی چمی گو مدیر عامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ضمن خوشامد گویی به مهمانان و اساتید حاضر در جمع گفت : از افتخارات  هنرمندان این دیار نمایش  آثارشان در حرم مطهر رضوی بوده است ، برای ایشان هر چیزی عطر و بوی این آستان را بگیرد محترم است ، این جشنواره تلاشی است برای آشنایی بیشتر هنرمندان با نمادهای موجود در تزئینات حرم مطهر رضوی و کاربردی کردن آن در تزئین اسباب زندگی برای راهیابی این آرایه ها به فضای زندگی روزمره.
در ادامه این نشست وی مهدی یک پسر را به عنوان دبیر جشنواره و آقایان سید میثم موسوی‌مهر، محمدصادق مروارید، سید محمدرضا میری، سید احسان مهدوی، مصـطفی حسن‌زاده و مصـطفی معـمی‌وند به عنوان شورای برنامه ریزی و انتخاب و هیات داوران این جشنواره متشکل از مسعود نجابتی ، نیلوفر شادمهری ، محمد رضا دوست محمدی ، محمد درویشی و سید احسان مهدوی را معرفی نمود.
در این جلسه علاوه بر اعضا شورای برنامه ریزی و هیات داوران  ، سه تن از اساتید برجسته هنر کشور دکتر سید نظام الدین امامی فر مدیر گروه ارتباط تصویری دانشگاه شاهد ، ابوذر ناصحی مدیرگروه کارشناسی و ارشد گرافیک و تصویرسازی دانشگاه هنر اصفهان و  سید مسعود شجاعی طباطبائی مدیربخش تجسمی حوزه هنری نیز به منظور برگزاری جلسه هم اندیشی حضور داشتند.
مهدی یک پسر ضمن معرفی بخش های مختلف این جشنواره گفت : جشنواره "هنر رضوان " با همکاری شرکت نان قدس رضوی و کارگروه سوغات فرهنگی زائر در سه بخش 1/نقشی برای زندگی (طراحی آرایه ها برای تزئین محصولات کاربردی شامل جانماز و سجاده ، نگین زیور آلات و... ) 2/ زینت تحصیل (طراحی آرایه برای تزئین نوشت افزار)  و 3/ در جستجوی هویت (طراحی آرایه برای بسته بندی محصولات نان قدس رضوی) برگزار می شود .
دبیر جشنواره در ادامه افزود : داوری این جشنواره بر اساس چهار شاخص اصالت ، نوآوری ، کارآیی و هویت خواهد بود و به منظور تشویق همکاری بین زمینه های تخصصی دیزاین در داوری نهایی آثاری که محصول کار گروهی باشند از امتیاز ویژه برخوردار خواهند بود .
در پایان این مراسم از پوستر جشنواره که توسط مصطفی معمی وند یکی از اعضا شورای برنامه ریزی و انتخاب آثار طراحی شده بود ، رونمایی شد .
شایان ذکر است علامندان می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر و فراخوان جشنواره با شماره تلفن 38455272-051 تماس گرفته ویا به وبگاه این جشنواره به نشانی www.rezvanfestival.ir  مراجعه نمایند .  
تاريخ: ۱۳۹۷/۱۲/۱۶