آستان قدس رضوی برگزار می کند؛ همایش «معماری و هنر اعتاب مقدسه در دوران معاصر»؛

 آستان قدس رضوی برگزار می کند؛ همایش «معماری و هنر اعتاب مقدسه در دوران معاصر»؛
دومین همایش «معماری و هنر اعتاب مقدسه در دوران معاصر» با حضور طراحان، استادکاران، معماران و مشاوران اماکن مقدس ایران و عراق از امروز چهارشنبه 8 اسفند آغاز شد .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، دبیر علمی بخش هنر و آرایه‌های معماری این همایش گفت: این همایش به منظور تجمیع، تحلیل و ترویج معماری و هنر اعتاب مقدسه با حضور ۱۵۰ کارشناس و صاحبنظر این رشته در سالن همایش‌های بنیاد پ‍ژوهش‌های آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.
حسن بلخاری افزود: در این همایش تلاش می‌شود تجربیات عظیمی که در هزار سال گذشته در معماری اسلامی به کار گرفته شده است جمع بندی و حاصل نتایج نشست بستری برای طرح ایده‌های خلاق شود.
مدیر گروه مطالعات عالی هنر دانشگاه تهران با اشاره به پیشینه و قدمت آستان قدس رضوی در حوزه هنر و معماری اصیل اسلامی و شیعی افزود: می‌توان حرم مطهر رضوی را قطب هنر و معماری عتبات معرفی کرد.
بلخاری افزود: تجمیع و تحلیل تجربیات و دستاورد‌های حوزه هنر و معماری اعتاب مقدسه می‌تواند به عنوان الگو و ایده در جهان اسلام و مبنایی برای تشکیل مکتب هنر و معماری شیعی و اسلامی معرفی شود.
دبیر علمی بخش معماری و شهرسازی این همایش گفت: در این همایش تخصصی در پی مخاطب عام نبوده ایم و تلاش در شکل گیری مکتب هنر معماری شیعه داریم.
شایان ذکر است  این همایش فردا پنج شنبه 9 اسفند پس از نماز مغرب و عشا با حضور تولیت معزز آستان قدس رضوی و معرفی برگزیدگان به کار خود پایان خواهد داد .
تاريخ: ۱۳۹۷/۱۲/۸