نگارخانه رضوان میزبان "ریحانه النبی " شد

 نگارخانه رضوان میزبان "ریحانه النبی " شد

نمایشگاه نقاشی خط  "ریحانه النبی " در نگارخانه رضوان افتتاح شد .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، آیین گشایش نمایشگاه آثار نقاشی خط علیرضا بهدانی عصر روز گذشته یک شنبه 5 اسفند ماه با عنوان  "ریحانه النبی " و با حضور اساتید و علاقمندان خوشنویسی درنگارخانه رضوان برگزار شد .
علیرضا بهدانی که عناوین  خادم برگزیده قرآن مجید ، نخبه هنری در رشته کتابت قرآن ، فوق ممتاز شکسته نستعلیق ، خوشنویسی بزرگترین و کوچکترین قرآن طلای دستنویس ، خوشنویسی بزرگترین نهج البلاغه طلای دستنویس ، خوشنویسی 52 قرآن با خطوط مختلف اسلامی ، خوشنویسی اولین قرآن شکسته نستعلیق ، خوشنویسی اولین قرآن معلی ، خوشنویسی اولین دیوان حافظ مطلا و اجرای بزرگترین تابلوی نقاشیخط  را در کارنامه خود دارد ؛ در این نمایشگاه بیش از 40 اثر خود را به معرض تماشا گذاشته است .
علیرضا بهدانی در مورد آثار خود گفت  :این آثار مزین به اشعاری مربوط به حضرت زهرا (س) و مادر است که طی مدت چهار روز با استفاده از ورق طلا ، نقره و مس و عمدتا بر روی بوم  اجرا شده است .
وی  در توضیح چگونگی سرعت عمل خود در حین کار افزود : تجربه خوشنویسی 52 قرآن و 52 دیوان شعر و تجربه بیش از هزار اثر نقاشی و نگارگری در کمتر از بیست سال باعث سرعت عمل د رکار می شود چرا که دیگر نیازی به تمرین و تفکر در مورد حرکت ها و سبک کار نیست ؛ همه چیز بداهه خلق می شود .
نمایشگاه آثار نقاشیخط علیرضا بهدانی تا پنج شنبه 9 اسفند در نگارخانه رضوان واقع در کوهسنگی 17 دایر خواهد بود و عصر پنج شنبه از ساعت 17 تا 19 حراج آثار صورت خواهد گرفت .
شایان ذکر است علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 19 از این آثار دیدن نمایند .
تاريخ: ۱۳۹۷/۱۲/۶