نگارخانه رضوان میزبان نمایشگاه خوش‌نویسی «مظهر لطف الهی» شد

 نگارخانه رضوان میزبان نمایشگاه خوش‌نویسی «مظهر لطف الهی» شد
نخستین نمایشگاه آثار خوش‌نویسی محمد شبانی با عنوان «مظهر لطف الهی» به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در نگارخانه رضوان مشهد گشایش یافت.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آُستان قدس رضوی ، نمایشگاه مظهر لطف الهی با نمایش 38 اثر محمد شبانی در کنار دو اثر از هادی سیدخوانی و علی‌اکبر رضوانی استادان خوش‌نویس این هنرجوی دوره استادی مکتب هنر رضوان، شنبه‌ 15 دی 1397 در نگارخانه رضوان مشهد افتتاح شد.
آثاری با مضامین مذهبی و ادبی به خط نستعلیق محمد شبانی که در طول سال‌های 1390 تا 1397 کتابت شده است مانند تابلوهای مزین به عبارت‌های «بسم الله الرحمن الرحیم» و‌ «ای غریب ارض طوس و مظهر اسماء ذات مونس و یار غریبان در حیات و در ممات/ ما گرفتار غم و اندوه و بحر سیئات یا علی‌ موسی‌الرضا(ع) حلال حل مشکلات» در این نمایشگاه به چشم می‌خورد.
این خوش‌نویس دارای درجه فوق ممتاز در حاشیه افتتاح نمایشگاه مظهر لطف الهی با اشاره به شرکت در نمایشگاه گروهی «سر صریر» در سال جاری در این نگارخانه گفت: برگزاری نمایشگاه‌های انفرادی موجب شناسایی بیشتر نقص و ضعف‌های کار هنرمندان توسط استادان برجسته می‌شود و در ارتقای سطح آثار یک هنرمند تأثیر بسیاری دارد.
محمد شبانی با بیان اینکه تذهیب 70 درصد آثارش در این نمایشگاه توسط همسرش ملیحه پاک‌طینت انجام شده است، ابراز کرد: فعالیت استادان شناخته شده خوش‌نویسی کشور در محافل هنری مشهد موجب پیشرفت هنر خوش‌نویسی در این شهر مقدس به‌ویژه در سال‌های اخیر شده است.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های مختلف هنری در نگارخانه رضوان ادامه داد: حمایت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی از هنرمندان در برپایی این نمایشگاه‌ها موجب دلگرمی و تشویق آنان می‌شود. همچنین فعالیت‌های آموزشی مکتب هنر رضوان در رشته خوش‌نویسی قابل تقدیر است.
این دبیر اداره آموزش و پرورش مشهد به برگزاری برنامه‌های کتابت به مناسبت‌های گوناگون در حرم مطهر رضوی اشاره کرد و گفت: انجام چنین برنامه‌هایی با توجه به حضور خیل عظیم زائران و مجاوران در این آستان مقدس می‌تواند به معرفی و اشاعه هر چه بیشتر هنر خوش‌نویسی کمک کند.
لازم به ذکر است، نمایشگاه مظهر لطف الهی تا پنج‌شنبه 20 دی سال جاری، صبح‌ها از 9 تا 13 و عصرها از 16 تا 19، در نگارخانه رضوان مشهد واقع در خیابان کوهسنگی 17، پلاک 16، آماده میزبانی از علاقه‌مندان است.
تاريخ: ۱۳۹۷/۱۰/۱۶