نقاشی‌خط های کاظم خراسانی درنگارخانه رضوان

 نقاشی‌خط های کاظم خراسانی درنگارخانه رضوان

مجموعه ای از آثار منتخب نقاشی‌خط کاظم خراسانی در نگارخانه رضوان مشهد به روی دیوار رفت.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی کاظم خراسانی در حاشیه مراسم افتتاحیه نمایشگاه آثار خود گفت : 31 تابلو در ابعاد مختلف که طی سالهای اخیر خلق شده، در این نمایشگاه برای اولین بار در معرض دید عموم قرار گرفته است.
این هنرمند رشته نقاشی‌خط با اشاره به اینکه تکنیک‌های آثارش به‌طور معمول منحصربه‌فرد است، گفت: تابلوهایم را با تأکید بر روی فرم(فرم محور و بدون محتوا) و با استفاده از خطوط و رنگ‌هایی به سبک اکسپرسیونیسم، بسیار آنی و بدون داشتن ایده‌ خاصی ‌‌خلق می‌کنم.
وی ادامه داد: هنر نقاشی‌خط، زیر مجموعه رشته نقاشی به‌شمار می‌رود، از این‌رو قرار نیست این آثار مضمون داشته باشد. به عبارتی ما از عناصر نوشتاری به مثابه یک وجه تصویری در آثار خود استفاده می‌کنیم.

خراسانی ادامه داد: هنر نقاشی‌خط در دوره معاصر هم‌زمان با پیدایش مکتب سقاخانه‌ای و جنبش هنری این دوره در ایران، پررنگ‌تر شد و افراد بسیاری در طول شش سال اخیر به‌دلیل توجه گالری‌ها، مجموعه‌داران و خریداران آثار هنری کشور به رشته نقاشی‌خط به این هنر گرایش پیدا کردند.

یادآور می‌شود، نمایشگاه آثار نقاشی‌خط کاظم خراسانی تا پنج‌شنبه ششم دی 1397، صبح‌ها از 9 تا 13 و عصرها از 16 تا 19، در نگارخانه رضوان مشهد واقع در خیابان کوهسنگی 17، پلاک 16، آماده میزبانی از علاقه‌مندان است.
تاريخ: ۱۳۹۷/۱۰/۳