به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، ساری میزبان کارگاه‌های آموزشی «گل و مرغ» و «تذهیب‌» شد

 به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، ساری میزبان کارگاه‌های آموزشی «گل و مرغ» و «تذهیب‌» شد


هشتمین و نهمین کارگاه‌های آموزشی «ششمین دوسالانه تذهیب‌های قرآنی و نقوش اسلامی کاربردی» در محور گل و مرغ و تذهیب در ساری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آُستان قدس رضوی ، دو کارگاه «طراحی و ترکیب‌بندی در گل و مرغ» و «سیر تحول نقوش در هنر تذهیب» زیر نظر رضا مهدوی ، هنرمند بنام خراسانی در دو شیفت صبح و بعدازظهر پنج‌شنبه، هشتم آذر 1397 در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی استان مازندران در ساری برپا شد.
برگزاری این کارگاه‌ها در راستای اهداف آموزشی ششمین دوسالانه تذهیب‌های قرآنی و نقوش اسلامی کاربردی، با توجه به نیازسنجی صورت گرفته، به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با همکاری حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی استان مازندران و کانون خادمیاران هنری ساری با ارائه نکات تئوری و عملی توسط استاد مهدوی صورت گرفت.
دبیر هنری ششمین دوسالانه تذهیب‌های قرآنی و نقوش اسلامی کاربردی در جمع بیش از  70 نفر از هنرمندان تذهیب کار و نگارگر که از شهرهای دور و نزدیک در این کارگاه‌ها حضور یافته بودند مباحثی در مورد تاریخچه گل و مرغ و طراحی آن ، تحلیل چند اثر گل و مرغ و نکات مربوط به هنر تذهیب را ارائه نمود.
رضا مهدوی در مورد برگزاری این کارگاه به خبرنگار ما گفت : هنرجویان حاضر در کنار بهره‌مندی از مباحث حوزه گل و مرغ و تذهیب و طرح پرسش‌های خود، با محورهای مختلف این رویداد هنری نیز بیشتر آشنا شدند.
وی به برگزاری کارگاه‌های مرتبط در محورهای ششمین دوسالانه تذهیب‌های قرآنی در شهرهای مشهد، بوشهر و شیراز اشاره کرد و گفت: کارگاه‌های دیگری نیز با دعوت از استادان برجسته کشور در آینده نزدیک در مشهد و تبریز برپا خواهد شد.
مهدوی با اشاره به بازخورد مثبت برگزاری این کارگاه در شهرهای مختلف و معرفی بیشتر دوسالانه در کشور بیان کرد: در تلاش هستیم پس از برگزاری اختتامیه ششمین دوسالانه نیز کارگاه‌ها به‌طور مستمر در گوشه و کنار کشور دایر شود.
یادآور می‌شود، مهلت دریافت آثار ششمین دوره دوسالانه تذهیب‌های قرآنی تا 20 آذر سال جاری تمدید شده است. هنرمندان  برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این دوسالانه می‌توانند به سایت: www.tazhib.org، مراجعه کنند.
تاريخ: ۱۳۹۷/۹/۱۰