مستند مرهم رونمایی شد

 مستند مرهم رونمایی شد
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: شهید مدافع حرم خدابخش خاوری معروف به علی شارژی است در بستر جانبازی و شهادت به‌معنای واقعی ایثار کرد.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی ، شب گذشته با حضور جمعی از مسئولین فرهنگی آستان قدس رضوی و اداره ارشاد خراسان رضوی و هنرمندان و هنردوستان  فیلم مستند مرهم که با موضوع شهید مدافع حرم خدابخش خاوری معروف به علی شارژی تهیه شده است در سینما هویزه مشهد اکران شد .
حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد در مراسم رونمایی از این مستند  و تجلیل از خانواده شهید مدافع حرم خدابخش خاوری گفت: شهید خدابخش خاوری فرمانده لشکر زرهی فاطمیون کسی بود که فتح و قهرمانی بسیاری در سوریه داشت.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی تاکید کرد: فتوحات رزمندگان مدافع حرم روایت دیگری از شجاعت را در کنار ایثار نشان می‌دهد.
وی با اشاره به‌صحبت معاندان علیه مدافعان حرم تصریح کرد: افرادی که تصور می‌کنند شهیدان افغانستانی مدافع حرم برای مادیات رفته‌اند بدانند که شهدا تنها برای دفاع از حق و اعتقادات خود به‌میدان جنگ رفتند که نمونه آن در شهید مدافع حرم خدابخش خاوری معروف به علی شارژی است که در بستر جانبازی و شهادت به‌معنای واقعی ایثار کرد.
در ادامه مشاور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با اشاره به‌فراموش شدن خانواده‌ شهدای دفاع مقدس گفت: خانواده شهدای مدافع حرم در زمان حال به‌دست فراموشی سپرده شده‌اند، چرا که دچار روزمرگی شده‌ایم و شهدا و رشادت‌های آنان را فراموش کرده‌ایم .
علی الهی بیان کرد: فیلم‌سازی درباره شهیدان مدافع حرم و خانواده آنان سبب یادآوری رشادت‌ها و ایثار این شهیدان می‌شود و همراهی و همدلی همه آحاد جامعه را به‌دنبال دارد.
در بخشی از این مراسم مسعود زارعیان نویسنده و کارگردان مستند مرهم با اشاره به‌اینکه مستند سازان بسیاری  دغدغه انقلاب و فیلم‌سازی را دارند، گفت: فیلم‌سازی در حوزه شهیدان مدافع حرم سبب ترویج فیلم‌سازی و همچنین باعث توسعه این فرهنگ می‌شود.
زارعیان افزود: ما ایرانی‌ها مهمان‌نوازی را از عراقی‌ها و مقاومت و مظلومیت را از افعانستانی‌ها یاد می‌گیریم.
گفتنی است؛  موسسه آفرینش های هنری آستان قدس روض در این مراسم با تجلیل از خانواده شهید خدابخش خاوری حمایت خود را از ساخت این اثر اعلام نمود .
تاريخ: ۱۳۹۷/۹/۸