نمایشگاه «ردپایی که دریا شد» در نگارخانه رضوان مشهد افتتاح شد

 نمایشگاه «ردپایی که دریا شد» در نگارخانه رضوان مشهد افتتاح شد

نمایشگاه «ردپایی که دریا شد» با نمایش مجموعه عکس‌ روایتگر از زائران پیاده حرم مطهر رضوی به مناسبت فرا رسیدن سال‌روز شهادت امام هشتم(ع) در نگارخانه رضوان مشهد افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی، نمایشگاهی از عکس‌ها‌ و دل‌نوشته‌‌های زائران پیاده ایام پایانی ماه صفر بارگاه منور حضرت رضا(ع) با عنوان «ردپایی که دریا شد» با حضور میثم مرادی بیناباج رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی عصر دوشنبه ۱۴ آبان در نگارخانه رضوان مشهد گشایش یافت.
نمایشگاه حاضر از دریچه مجموعه آثار شش عکاس مشهدی شامل اشکال پردل، رضا حیدری شاه ‌بیدک، سیدجمال‌الدین سجادی، مهناز ناظری، مرجان حسین‌زاده و ساناز صفائی مهنه به روایت ارادت و اخلاص زائران پیاده دهه آخر صفر سال گذشته می‌پردازد.
همچنین از کتاب آثار و دل‌نوشته‌های نمایشگاه با حضور عکاسان خالق این آثار و برخی از زائران پیاده که عکس چهره و دل‌نوشته‌ آنان در تابلوهای این نمایشگاه و کتاب آن به چشم می‌خورد، در این مراسم رونمایی شد.
حمید سلطان آبادیان به عنوان نویسنده مقدمه و متن این کتاب و همچنین تنظیم‌کننده متن دل‌نوشته‌های تابلوهای نمایشگاه با این طرح همکاری داشته است.
رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی در حاشیه این مراسم بیان کرد: این عکاسان به منظور انجام این طرح در قالب چند گروه در سه روز دهه آخر ماه صفر سال گذشته به مسیرهای منتهی به مشهد مقدس اعزام شدند تا با زائران پیاده همراه و هم صحبت شده و ضمن ضبط داستان سفر آنان، تصویری نیز از این زائران ثبت کنند.
میثم مرادی بیناباج افزود: بالغ بر 150 فریم عکس و دل‌نوشته از زائران پیاده حضرت رضا(ع) در طول انجام این طرح تهیه شد که منتخبی از آثار در قالب حدود 60 تابلو در این نمایشگاه در معرض دید عموم گذاشته شده است.
وی ضمن تقدیر از مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برای برپایی این نمایشگاه و حمایت از چاپ کتاب آثار آن، گفت: امیدوارم با انعکاس حقیقت و باطن پیاده‌روی دهه آخر صفر در مسیر مشهدالرضا(ع) که زائرانی با صفای دل و خلوص نیت در آن شرکت می‌کنند، این حرکت هر ساله پرشورتر برگزار شود.
مرادی به حضور عکاسان منتخب کشور در اردوی سراسری جشنواره ملی عکس «خانه دوست» مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در ایام پایانی ماه صفر سال جاری اشاره و ابراز کرد: در تلاش هستیم این نمایشگاه با همکاری حوزه‌های هنری دیگر استان‌های کشور و همچنین مراکز ادب و هنر وابسته به آستان قدس رضوی در آینده در دیگر نقاط کشور دایر شود.
گفتنی است، نمایشگاه ردپایی که دریا شد تا پنج‌شنبه، 17 آبان 1397، صبح‌ها از 9 تا 13 و عصرها از 16 تا 19، در نگارخانه رضوان واقع در خیابان کوهسنگی 17، پلاک 16، آماده میزبانی از اهل هنر و معرفت است.
تاريخ: ۱۳۹۷/۸/۱۵