هم‌زمان با ایام پایانی ماه صفر، زائران میهمان اجراهای زنده گروه‌های سرود آوای رضوان شدند

 هم‌زمان با ایام پایانی ماه صفر، زائران میهمان اجراهای زنده گروه‌های سرود آوای رضوان شدند

ویژه برنامه اجرای گروه‌های سرود آوای رضوان وابسته به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به مناسبت ایام پایانی ماه صفر در مشهد و مسیرهای منتهی به این شهر مقدس آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، اجرای گروه‌های سرود آوای رضوان به مناسبت ایام پایانی ماه صفر از 12 آبان 1397 در مشهد و مسیرهای جاده‌ای منتهی به این شهر مقدس آغاز شد و تا 18 آبان سال جاری ادامه دارد.
سرودهایی با موضوع شهادت حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) و مناسبت‌های دهه آخر ماه صفر به منظور اشاعه فرهنگ و هنر رضوی و ایجاد حال و هوای معنوی در بین زائران این آستان مقدس با بهره‌گیری از ابزار هنر به سبک آکاپلا(شکلی از موسیقی یک یا چند نفره که برای اجرای بدون همراهی ساز ساخته می‌شود) توسط واحد آوای رضوان آماده شده است که در این ویژه برنامه اجرا می‌شود.
پایانه مسافربری، محور مشهد- چناران- قوچان، محور مشهد- سرخس، محور ملک‌آباد- نیشابور- سبزوار، محور ملک‌آباد- تربت‌حیدریه، از جمله مکان‌های اجرای این برنامه به شمار می‌رود.
واحد آوای رضوان زیر نظر مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به مناسبت‌های مختلف مذهبی، سرودهایی را با بهره‌گیری از شعرهای تأثیرگذار دینی تهیه و در معابر پرتردد شهری اجرا می‌کند.
از جمله برنامه‌های ماه صفر واحد آوای رضوان می‌توان به اجرای سرود با موضوع اربعین و شهادت حضرت ابا عبدالله‌الحسین(ع) و یارانش به دو زبان فارسی و عربی برای زائران مسیر مرز مهران تا کربلا معلی، اشاره کرد. همچنین این واحد در ایام محرم به اجرای سرودهای حسینی در ورودی‌های شهر مشهد مانند راه‌آهن، پایانه مسافربری و فرودگاه پرداخت.
تاريخ: ۱۳۹۷/۸/۱۴