در جشنواره رضوی مبنا باید اجرا باشد

 در جشنواره رضوی مبنا باید اجرا باشد

سید حسین فدایی حسین در بازدید از دبیرخانه دوازدهمین جشنواره تئاتر و نمایش عروسکی  کودک و نوجوان رضوی گفت : در جشنواره رضوی مبنا باید اجرا باشد.
سید حسین فدایی حسین نویسنده و پژوهشگر تئاتر و کارشناس ارشد ادبیات نمایشی  در گفتگو با روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ضمن بیان این مطلب افزود : ویژگی جشنواره ایجاد انگیزه است ، گروه ها با هدف شرکت در جشنواره نمایش تولید می کنند اما گاهی هدف صرفا برگزاری جشنواره می شود و تولید نیز به تبع آن صرفا برای جشنواره ، در صورتیکه در جشنواره ها خصوصا جشنواره رضوی که با هدف اشاعه فرهنگ رضوی برگزار می شود مبنا باید اجرا برای عموم باشد  .
وی در ادامه و در تشریح چگونگی برگزاری یک جشنواره پویا افزود : برای داشتن جشنواره ای بر مبنای اجرا، باید دبیرخانه ای به معنای واقعی دائمی داشت ، فاصله اعلام فراخوان تا زمان برگزاری بخش نهایی جشنواره را طوالانی تر کرد و با پی گیری نمایشهای پذیرفته شده ، کارشناسی و حمایت گروه ها در پروسه تولید و  برنامه ریزی دقیق برای اجرای نمایشهای پذیرفته شده در سطح استان و کشورجشنواره ای بر مبنای اجرا برگزار نمود.
فدایی حسین ضمن تاکید بر تاثیر تئاتر بر زندگی کودکان و روند رشد فکری آنان اذعان داشت : من ایمان دارم تئاتر آدم ها را عوض می کند و بهمین واسطه در آرزو دارم ، اول اینکه آنقدر تئاتر گسترش پیدا کند که هر کودکی در روز لااقل یک نمایش ببیند چرا که بعد از آن قطعا بزرگسالانی هنرمند یا طرفدار هنر خواهیم داشت و آرزوی دومم این است که بتوانیم با قدرت نمایش نفرت از جنگ را در وجود بچه ها نهادینه کنیم تا آینده ای بدون جنگ داشته باشیم .
وی در خاتمه تاکید کرد : تئاتر را جدی بگیریم ، تئاتر می تواند تاثیر بسیار زیادی روی جامعه بگذارد ، کاری که ما انجام می دهیم کار کوچکی نیست و کار بسیار با اهمیتی است کافیست خودمان کارمان را جدی بگیریم .
شایان ذکر است به دعوت دبیرخانه دوازدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان رضوی  منتخبی از نمایش های برگزیده دوره های قبل در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) برای کودکان اجرا خواهد شد.
تاريخ: ۱۳۹۷/۷/۱۸