نمایشگاه «تبسم رنگ، هرات من» در نگارخانه رضوان افتتاح شد

 نمایشگاه «تبسم رنگ، هرات من» در نگارخانه رضوان افتتاح شد
به همت موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی نمایشگاه «تبسم رنگ، هرات من» با حضور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات خراسان رضوی در نگارخانه رضوان مشهد افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آُستان قدس رضوی ، نمایشگاه "تبسم رنگ، هرات من" شامگاه یکشنبه  با حضور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات خراسان رضوی ، و جمعی از هنرمندان در نگارخانه رضوان مشهد افتتاح شد.
در این مراسم، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه در آینده شاهد ارتباط هرچه بیشتر هرات با خراسان رضوی هستیم؛ متذکر شد: سازمان فرهنگ و ارتباطات خراسان رضوی متولی برنامه‌های فرهنگی مربوط به‌ دیگرکشورها بوده و تاکنون ارتباط خوبی بین ایران و افعانستان در زمینه‌های فرهنگی برقرار شده است.
محمد ظریف  مدیر نگارخانه رضوان نیز گفت: در برنامه‌های آستان قدس به‌ویژه حوزه فرهنگی آن، نگاه فراملی وجود دارد که این دیدگاه درنگارخانه رضوان نیز به‌تدریج درحال شکل گیری است.
وی  ادامه داد: قرار است برگزاری چنین نمایشگاه هایی از آثار هنرمندان کشورهای همجوار که نزدیکی معنایی و قرابت فرهنگی از لحاظ معماری، زبان ، ادبیات و مفاخر داریم  استمرار یابد.
در ادامه این مراسم، محمد طارق حبیبی طراح و نقاش افغانستانی نیز گفت: در این نمایشگاه سعی من براین بوده است که گوشه ای از زندگی مردم ، آبادی ها و میراث فرهنگی و تاریخ کشورم را به مردم معرفی کنم .
وی در پایان افزود : علاوه بر معرفی بهتر و بیشتر مردم کشور تلاش نموده ام که با برگزاری نمایشگاه تبادل نظر و ارتباط بین هنرمندان افغانستان و ایران گسترده تر شود .
محمد طارق حبیبی به گفته خود بیشتر از ۱۸ سال در هنر نقاشی در شیوه‌های رئالیسم و امپرسیونیسم با ابزار رنگ و روغن کار کرده و علاقه خاصی به‌طراحی با مداد و آبرنگ دارد، وی علاوه بر نمایشگاه کنونی در نمایشگاه‌های متعدد گروهی و انفرادی در داخل و خارج از افعانستان حضور داشته است  .
وی در کنار نقاشی، علاقه فراوانی به‌شعر و ادبیات کهن داردو تحصیلات رسمی خود را در رشته زبان و ادبیات فارسی در تربیت معلم هرات به‌پایان رسانده‌است .  
نمایشگاه "تبسم رنگ هرات من "همه روزه  تا12 مهر صبح ها از ساعت 9تا 13 و عصرها از ساعت 16 تا 19 در نگارخانه رضوان واقع در کوهسنگی 17 پذیرای علاقمندان خواهد بود .
تاريخ: ۱۳۹۷/۷/۹