رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی: شعر ابزاری اثرگذار برای انعکاس پیام فرهنگی اهل بیت(ع) به دنیاست

 رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی: شعر ابزاری اثرگذار برای انعکاس پیام فرهنگی اهل بیت(ع) به دنیاست
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، حجت الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در مراسم افتتاحیه اردوی تخصصی «شعر هیئت» که عصر امروز در مشهد برگزار شد، با اشاره به برخی فعالیت‌های فرهنگی مجموعه آستان قدس رضوی در خارج از مرزهای جغرافیایی ایران اسلامی، بیان کرد: شاعران اهل بیت(ع) عرصه وسیعی در اختیار دارند و می‌توانند با ابزار شعر و هنر خود پیام فرهنگی اهل بیت(ع) را به دنیا منعکس کنند.
وی با اشاره به علاقه فراوان اقشار مختلف مردم به خدمت در حرم مطهر رضوی ابراز کرد: امروزه شیفتگان امام هشتم(ع) می‌توانند در هر مکانی زیر پرچم بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) خدمت کنند و دیگر خدمت در این آستان مقدس انحصار به فعالیت در داخل حرم مطهر رضوی ندارد.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با تأکید بر فعالیت‌های کانون‌های خادم‌یاری رضوی در عرصه‌های مختلف بویژه حوزه فرهنگ گفت: با برپایی آیین «رسم دعبل»، شعرخوانی به برنامه‌های فرهنگی حرم مطهر امام هشتم(ع) افزوده شده است.
وی از انجمن‌های ادبی رضوی شهرستان‌ها به عنوان یکی از کانون‌های خادم‌یاری آستان قدس رضوی نام برد و افزود: گسترش خلق اشعار رضوی، ایجاد ظرفیتی برای دلبستگی فعالان عرصه شعر و ادب به ساحت ملکوتی حضرت رضا(ع) و ارتقای سطح شعر رضوی، از جمله اهداف فعالیت‌های این انجمن‌های ادبی در کشور است.
این اردوی تخصصی با حضور بیش از صد شاعر جوان آیینی از استان‌های مختلف کشور و همچنین جمعی از شاعران آیینی و مداحان برجسته، به همت انجمن ادبی رضوی وابسته به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و مؤسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب، از ششم تا نهم شهریور 1397، هم‌زمان با دهه ولایت در اردوگاه شهدای مدافع حرم مشهد در حال برگزاری است.
تاريخ: ۱۳۹۷/۶/۷