ارتقا هنر خوشنویسی در دستور کار موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی

 ارتقا هنر خوشنویسی در دستور کار موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی

مدیر عامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی : برگزاری نمایشگاه ابزاری در جهت شناسایی هنرمندان و آثار ایشان است.
محمد علی چمی گو مدیر عامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی در حاشیه بازدید ازنمایشگاه سلطان سخا در گفتگو با روابط عمومی این موسسه گفت : خط و خوشنویسی از هنرهای اصیل و بومی کشورمان است و اساتید و هنرمندان برجسته ای نیز در کشور داریم که هم نشان دادن آثارشان و هم شناساندن ایشان به مردم جز کارهای لازم و ضروری موسسات هنری است؛ برگزاری نمایشگاه ابزاری برای تحقق این هدف است که نگارخانه رضوان خوشبختانه با جایگاه شناخته شده خود در این مسیر گام برمیدارد .  
وی در ادامه افزود : برگزاری کلاسهای آموزشی و بورسیه هنری خوشنویسان مناطق محروم از دیگر اقدامات موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس برای ارتقا هنر خوشنویسی است که تقویت آن نیز در دستور کار قرار دارد .
چمی گو در ادامه برگزاری جشنواره ای در زمینه خوشنویسی را یکی دیگر از راه های تقویت حوزه خوشنویسی دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به داشته های موسسه آفرینشهای هنری در زمینه خوشنویسی و فعالیت های گسترده ای که تا کنون صورت گرفته است با طرحی جامع میتوان مسابقه ای در سطح بین المللی برگزار نمود .
مدیرعامل موسسه آفرینشهای هنری در ادامه افزود : آنچه که باید به آن توجه داشت این است که نگارخانه رضوان در زمان برگزاری یک نمایشگاه نهایت 5 هزار بازدید کننده خواهد داشت و این رقم در کنار رقم 25 میلیونی تعداد زائرین هر ساله مشهد بسیار کم است ، باید در حوالی حرم فرصتی برای بازدید آثار هنری ایجاد کرد و بازدید آثار هنری را به سبد فرهنگی خانواده ها و زائرین افزود و این مسئله حمایت سایر نهادهای آستان قدس رضوی را می طلبد .
وی افزود : موسسه آفرینشهای هنری در پی شناسایی راهی برای نفوذ آثار هنری به سبد خرید مردم درگام اول و بازارهای جهانی در گام بعدی است که لازمه این اقدام آنست که اساتید در هنگام خلق اثر به ذائقه هنری مردم توجه وبا نگاه جلب توجه و استفاده مخاطب عام دست به تولید اثر بزند .
شایان ذکر است نمایشگاه سلطان سخا تا 15 شهریور در نگارخانه رضوان واقع در کوهسنگی 17 دایر بوده و علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت 9 تا 13 و 17 تا 20 از این آثار دیدن نمایند .
تاريخ: ۱۳۹۷/۶/۴