سلطان سخا در نگارخانه رضوان

 سلطان سخا در نگارخانه رضوان

همزمان با دهه ولایت نمایشگاه آثار خوشنویسی استاد علی اکبر رضوانی در نگارخانه رضوان به نمایش گذاشته شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، عصر دیروز شنبه 3 شهریور آیین گشایش نمایشگاه "سلطان سخا" با حضور مدیرعامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی، اساتید و هنرمندان خوشنویسی مشهد درنگارخانه رضوان برگزار شد.
در این نمایشگاه 91 اثر خوشنویسی استاد علی اکبر رضوانی که  به قلم شکسته نستعلیق در مدح حضرت علی علیه السلام طی دو سال گذشته نوشته شده است به مدت دو هفته در نگارخانه رضوان به نمایش گذاشته می شود .
رضوانی که در سال 1389 موفق به کسب دکترای هنر ازشورای ارزشیابی هنرمندان کشور گردیده است درمورد آثار خود گفت : کار کردن برای ائمه تنها از یک مسیر میسرمی شود آنهم عنایت خداوند و ائمه اطهارعلیهم السلام است که اگر نباشد قطعا قلم حرکت نخواهد داشت .
وی که تا کنون 26 نمایشگاه انفرادی و توفیق در چند جشنواره ملی و بین المللی را در کارنامه خود دارد ارتقا سطح فرهنگ جامعه را منوط به افزایش کار فرهنگی دانسته و افزود : اگر می خواهیم جوانان از نظر اخلاقی بیمه شوند ، یکی از هنرهای موفق دراین زمینه هنر خوشنویسی است چرا که با کلام درارتباط است آنهم کلام ناب .
رضوانی در پایان اذعان د اشت : ما به راحتی می توانیم ادعا کنیم که بیشترین نمایشگاه های خوشنویسی در نگارخانه رضوان برگزار شده است ؛ نگارخانه ای که می توان گفت جزپنج نگارخانه برتر کشور است و این نشان از حمایت موسسه آفرینشهای هنری از این هنر اصیل ایرانی و هنرمندان این رشته  است.
شایان ذکر است نمایشگاه سلطان سخا تا 15 شهریور در نگارخانه رضوان واقع در کوهسنگی 17 دایر بوده و علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت 9 تا 13 و 17 تا 20 از این آثار دیدن نمایند .
تاريخ: ۱۳۹۷/۶/۴