جشن خورشید ، جشنی گرم و به یاد ماندنی تا سال بعد

 جشن خورشید ، جشنی گرم و به یاد ماندنی تا سال بعد

شادی در چشمان بچه ها موج می زند ، بی قراری ها را در کوچه و پشت در مجتمع امام خمینی (ره) جا گذاشته اند و خوشحال و شادمان بر صندلی های سالن آرام گرفته اند تا میهمان برنامه جشن خورشید باشند .
آنها که حرفه ای ترند و بیشتر از بقیه پای برنامه ها نشسته اند  آداب مجری برنامه را می شناسند و به بقیه توصیه می کنند اگر خوب  و با انرژی باشی به مسابقه دعوت می شود .
با ورود مجری ، عمو دانا ، حجت الاسلام حسن تبار ، سالن یکپارچه تشویق می شود ، اکنون سالن لبریز جمعیت است  عده زیادی کنار دیوارهابه تماشا ایستاده اند  .
جشن خورشید چند سالی است که در ایام دهه کرامت در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) واقع در خواجه ربیع 23 برگزار می شود ، حالا قدیمی ترهای مجتمع این جشن را بخوبی می شناسند ، نمایش ، بازی ، مسابقه و جایزه های خرد و کلانی که به هر بهانه تقدم شرکت کنندگان می شود ، همه از جزئیات این برنامه است .
نمایش امسال ماجرای خانه سالمندانی است که قرار است از بین آنان یک نفر برای سفر به مشهد انتخاب شود ؛ در این نمایش بچه ها به تماشای مهر مادرانی می نشینند که گر چه مورد بی مهری فرزندان خود قرار گرفته اند اما ذره ای از عشق به فرزندان کم نمی شود .
در جشن امسال گروه بزرگی از هنرمندان تئاتر شهر مشهد زهرا ناوشکی ، سحر حسن زاده ، مینا قهرمان نژاد، فهیمه اسدیان ، الهام ابطحی ، لیلا بحری ،  سید وحید حمیدزاده و محبوبه پاداش که سکان این برنامه را در دست دارد  ، دست به دست هم داده اند تا لحظات شیرینی را برای بچه ها و البته بزرگترها که آنها را همراهی کرده اند رقم بزنند .
جشن که تمام می شود همراه با بچه هایی که شاد و خندان سالن را ترک می کنند هم قدم می شوم و از قول و قرارهای بچه ها برای حضور در برنامه فردا می شنوم ، از خوش گذشتن ، از چه خوب بودها و از حسرت ای کاش همیشه جشن خورشید بود .
تاريخ: ۱۳۹۷/۵/۴