حدیث سلسله‌الذهب در حرم مطهر رضوی کتابت شد

 حدیث سلسله‌الذهب در حرم مطهر رضوی کتابت شد

به مناسبت دهه کرامت برنامه کتابت حدیث سلسله الذهب با عنوان «حصن حصین» در حرم مطهر رضوی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی حدیث سلسله‌الذهب توسط 10 خادم‌یار خوش‌نویس مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در قالب برنامه «حصن حصین»، پنج‌شنبه 28 تیر ، ساعت 21 تا 24 در رواق دارالهدایه بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) کتابت شد.
در این مراسم خادمیاران خوشنویس هادی ذوالریاستین ، استاد علی اکبر بهدانی ، سید جلال رضوی ، علی صراف نژاد ،محمد متین ذوالریاستین  و خانمها صفار ، علی میرزایی، وظیفه دان و عرفانپور به کتابت حدیث سلسله الذهب پرداخته و آثار خود را به زائران پیش کش نمودند .  

محمد ظریف صدر مسئول مجموعه رضوان که برگزاری این برنامه را به عهده داشت در مورد این برنامه گفت :  این برنامه به مناسبت گرامی‌داشت ایام ولادت پربرکت امام رضا(ع) و با هدف اشاعه فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی به ویژه فرهنگ رضوی و ارتقای ذوق و سلیقه هنری زائران و مجاوران این آستان نورانی برپا شده است .
وی در ادامه از برگزاری برنامه کتابت در دو نوبت دیگر نیز خبر داد و گفت : ویژه برنامه کتابت حدیث سلسله الذهب که با عنوان حصن حصین چند سالی است برگزار می شود امسال در سه نوبت برگزار خواهد شد ؛ دومین برنامه کتابت روز شنبه درموزه قرآن و نفایس حرم و سومین برنامه که بزرگترین گردهمایی کاتبان است روز دوشنبه یک مرداد از ساعت 17 الی 21 در تکیه ابوالفضلی نیشابور برگزار خواهد شد .
حدیث سلسله‌الذهب به حدیثی گفته می‌شود که آن را معصوم به استناد از پدرانش نقل کند، اما به طور خاص حدیث سلسله‌الذهب، حدیثی است که از حضرت ثامن‌الحجج(ع) در زمان ورودش به نیشابور نقل شده و آن را جمع کثیری نوشته‌اند.
شایان ذکر است مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، برنامه‌های متنوعی را برای دهه کرامت رضوی طراحی کرده که برگزاری کارگاه  ها ی هنری از جمله آن‌ها است.
تاريخ: ۱۳۹۷/۴/۳۰