دیدار صمیمانه هنرمندان با تولیت معزز آستان قدس رضوی

 دیدار صمیمانه هنرمندان با تولیت معزز آستان قدس رضوی
به گزارش روابط عمومی موسسه ی آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی عصر دیروز حجت الاسلام رئیسی در دیدار با جمعی از هنرمندان ، هنر را منبری اثرگذار برای انتقال ارزشهای اسلامی وانقلابی دانست و همچنین افزود یکی از روشهای مختلف انتقال مفاهیم در ایفای رسالت های بزرگ فرهنگی و تبلیغی "هنر" است.
در ابتدای این دیدار جمعی از هنرمندان به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند . جناب آقای مهدوی مدرس دانشگاه و دبیر ستاد استقبال از بهار  به نمایندگی از گرافیستهای مشهد مقدس خواستار ایجاد دانشگاه هنر در مشهد شد . وی خاطر نشان کرد با توجه به اینکه مشهد خواستگاه هنر و هنرمندان مطرح کشور در زمینه های مختلف هنر بخصوص هنرهای ایرانی-اسلامی است ضرورت دارد که دانشگاهی تحت عنوان دانشگاه هنر رضوی در آن دایر شود . مهدوی ، بارگاه حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) را یک موزه ی تمام عیار از هنرهای اسلامی دانست و مردم مشهد را به دلیل هم جواری با حرم امام رضا(ع) مردمی هنر دوست عنوان نمود . در ادامه آقای حجت احمدی زر از تهیه کنندگان صدا وسیما با ارائه ی چند طرح پژوهشی خواستار حمایت آستان قدس رضوی از ساخت برنامه های محتوائی در زمینه ی نشر و ترویج فرهنگ مهرپرور رضوی شد . سرکار خانم ثابت ، دبیر انجمن ادبی رضوی بانوان(گوهرشاد) در این دیدار از آمادگی انجمن ادبی بانوان رضوی جهت برپایی کنگره ی شعر بانوان جهان اسلام و ایجاد انجمن های ادبی ویژه بانوان در سایر استانهای کشور سخن گفت. پس از آن استاد خواجوی عضو جامعه ی نقاشان مشهد خواستار حمایت بیشتر آستان قدس رضوی از هنرهای تجسمی بویژه رشته نقاشی شد . در بخشی از این دیدار گروه سرود"آوای رضوان" وابسته به موسسه ی آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی قطعه ای را تحت عنوان "سلام بر  قدس" از تولیدات این موسسه جهت بزرگداشت روز قدس به 3 زبان فارسی ، عربی و انگلیسی اجراء نمودند که مورد توجه حاضرین و تولیت معزز قرار گرفت. حسن ختام این بخش از برنامه قرائت اشعاری در مدح حضرت امام رضا (ع) توسط شاعر آئینی جناب آقای حجت الاسلام سید حسین سیدی بود .
حجت الاسلام والمسین رئیسی  با تأکید بر اینکه ️تولید آثار هنری با مضامین اسلامی و تربیتی در پرورش صحیح و تعمیق سبک زندگی اسلامی برای جامعه بسیار مؤثر است، تصریح کرد: اتاق فکر مستندسازی، فیلم سازی و معماری در آستان قدس رضوی با استفاده از تجربیات و عضویت جمعی از متخصصان و هنرمندان تشکیل شود تا ضمن حمایت از این هنرها، بستری مناسب برای فعالیت هدفمند در جهت خلق آثار فاخر و مرتبط با رسالت‌های آستان قدس رضوی باشد. وی ️هنرهای تصویری و نمایشی را در عمق بخشی به باورهای  دینی نسل جوان کشور بسیار تأثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد : مزیت هنر اسلامی در حق گرایی و انطباق آن با فطرت انسان‌هاست. تولیت معزز آستان قدس رضوی در  ادامه افزود: به دنبال فعال کردن دانشگاه هنر رضوی در مشهد مقدس هستیم؛ در کشور دانشگاه‌های هنر بسیاری وجود دارد اما دانشگاه هنر با پسوند رضوی اقتضائات و الزاماتی را دارد که این دانشگاه باید از آن برخوردار باشد.
وی تصریح کرد: بناداریم یکی از اماکن متبرکه حرم مطهر را به نحوی که مزاحمتی برای زائران نداشته باشد به شاعران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) اختصاص دهیم.تولیت آستان قدس رضوی در پایان گفت: پیشکسوتان هنرمند نسبت به تربیت نسل جوان اهتمام جدی داشته باشند تا هنرهای فاخر همواره رونق و جاودانگی خود را حفظ کند.
 
جهت مشاهده ی گزارش تصویری اینجا کلیک کنید 
 


 
تاريخ: ۱۳۹۷/۳/۲۱