برنامه های فرهنگی هنری موسسه ی آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی از شبکه استانی سیمای خراسان رضوی در حال پخش است

 برنامه های فرهنگی هنری موسسه ی آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی از شبکه استانی سیمای خراسان رضوی در حال پخش است

پخش تولیدات فرهنگی هنری موسسه ی آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی شامل "مشاعره ی رضوی" ، آئین شعرخوانی "رسم دعبل" و آیتم های اخلاقی "دیرین دیرین" در جدول پخش شبکه استانی سیمای خراسان رضوی قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومی موسسه ی آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، در ایام نوروز امسال به همت این موسسه برنامه ی مشاعره ی رضوی برای اولین بار در حرم مطهر امام رضا (ع) ضبط و تهیه شد مشاعره ی شتاب ، مشاعره ی مشروح و در فینال ، مشاعره ی وام ستان قالب اجرای این برنامه است .  همچنین  یکی از آیتم های برنامه به شعر خوانی (غزل ها و قصیده های رضوی) توسط  بچه های هفت تا ۱۰ سال اختصاص دارد . این برنامه  تا 14 اردیبهشت ماه 1397 هر روز ساعت 19:15 از سیمای استانی خراسان رضوی پخش خواهد شد .

همچنین ، شاعران جوان كشورمان اين شبها بعد از نماز مغرب و عشاء در محل رواق دارالحكمه واقع در صحن آزادي حرم  مطهر رضوی گرد هم می آیند و با سرودن اشعار خود در مدح حضرت علي ابن موسي الرضا عليه السلام  نقش خاطره ای از زیارت امام هشتم برای زائرین و مجاورین ثامن الحجج(ع) می بندند  که این برنامه هر روز ساعت 12:45 از شبکه استانی تقدیم به دوستداران شعرآئینی می شود .

سری انیمیشن های دیرین دیرین که تحت عنوان #زنگ_اخلاق و با الهام از احادیث اخلاقی ائمه ی معصومین (ع) از ابتدای امسال به سفارش این موسسه تولید شده اند برنامه ی دیگری است که این روزها ساعت 23:30 از شبکه ی استانی در حال پخش می باشد .

تاريخ: ۱۳۹۷/۲/۱۳