انجمن‌های ادبی رضوی راهی برای گسترش معارف اهل بیت(ع) است

 انجمن‌های ادبی رضوی راهی برای گسترش معارف اهل بیت(ع) است
میلاد عرفان‌پور که برگزیده جشنواره‌های متعدد ملی و بین‌المللی شعر است درباره جلسات انجمن ادبی در شهرستان‌ها اظهار داشت: تشکیل انجمن‌های ادبی و اهمیت جایگاه آن یکی از سیاست‌های راهبردی شعر کشور و از جمله موضوعات قدیمی و مورد علاقه دوستداران شعر و ادبیات است که رهبر معظم انقلاب نیز همواره در بیانات خود بر توسعه آن تاکید دارند.  
وی تصریح کرد: ایده آستان قدس رضوی که با توسل به نام مقدس حضرت رضا(ع) انجمن‌های ادبی را در سطح کشور راه‌اندازی کند، یک حرکت ارزشمند و قابل ستایش است که گسترش فرهنگ اهل بیت(ع) را در پی دارد.
عرفان‌پور با بیان اینکه انجمن‌های ادبی رضوی باید نماینده فرهنگ و سبک زندگی رضوی باشند، اظهار داشت: شروع فعالیت این انجمن‌ها یک اتفاق مبارک و خوش آتیه است که باید آن را به فال نیک گرفت.
وی با اشاره به راه‌اندازی انجمن‌های ادبی رضوی در چند استان کشور، اظهار امیدواری کرد در سال 97  شاهد جریان‌سازی این انجمن‌ها و آغاز فعالیت آن در سایر استان‌ها باشیم.
وی ابراز کرد: مهم‌ترین رسالتی که آستان قدس رضوی در قبال این انجمن‌ها دارد این است که فضای ادبی آن را به سمت شعر شیعی و رضوی و اشعاری که حضرت رضا(ع) از آن رضایت داشته باشند، هدایت کند.
این فعال ادبی در ادامه با اشاره به ابتکار عمل انجمن ادبی رضوی در اختصاص یکی از رواق‌های حرم رضوی به شعرخوانی، عنوان کرد: محفل ادبی«رسم دعبل» که هر شب در حرم رضوی برگزار می‌شود این امکان را برای شاعران آیینی کشور فراهم می‌کند که زمان حضور در مشهد الرضا(ع) اشعار شیعی و انقلابی خود را برای زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) قرائت کنند.
برگزیده جشنواره تقریب مذاهب اسلامی، پیشنهاد داد: بهتر است در کنار برگزاری انجمن‌های ادبی رضوی در استان‌ها و رسم دعبل، شب شعرهایی نیز با فواصل زمانی معین به شکل مردمی و در فضاهای بزرگتری از حرم مطهر رضوی برگزار شود تا شاعرانی که در محافل انجمن ادبی و رسم دعبل شعرخوانی دارند، فرصت شعرخوانی در این فضا را هم تجربه کنند و در کنار آن از چهره‌های شاخص و برتر ادبی کشور هم دعوت شود تا در این محافل شعر بخوانند.
وی تصریح کرد: برگزاری این محافل بزرگ ادبی، موجب معرفی بیشتر جلسات رسم دعبل و همچنین انجمن‌های ادبی استانی و سایر فعالیت‌های انجمن ادبی رضوی به عموم زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی خواهد شد.
تاريخ: ۱۳۹۷/۲/۳