اجراء گروه هاي سرود آواي رضوان در نقاط مختلف مشهد و كشور

 اجراء گروه هاي سرود آواي رضوان در نقاط مختلف مشهد و كشور
به گزارش روابط عمومي موسسه ی آفرينش هاي هنري آستان قدس رضوي از ٢٨ اسفند ماه ١٣٩٦ لغايت ١٥ فروردين ماه سال جاري ٢٠ گروه سرود متشكل از فعالين اين حوزه از سراسر كشور از لحظه ي تحويل سال ١٣٩٧ تا امروز ٢٨٠٠ اجراء در نقاط مختلف استان خراسان رضوي و كشور داشتند .
اين گروه ها تحت عنوان گروه هاي سرود "آواي رضوان" به صورت مشترك
با ٣ گويش فارسي ، تركي و عربي در ويژه برنامه ي نوروزي حرم مطهر رضوي سرود خود را به زائرين و مجاورين حضرت ثامن الحجج عليه السلام تقديم كردند .

ذبيحي مدير گروه هاي سرود آواي رضوان به خبرنگار ما گفت :
استقبال مردم از اين گروه ها به دليل ويژگي هاي ، همراه داشتن لباس محلي و حفظ گويش و لهجه ي محلي آنها در اجرا است .
وي همچنين افزود : با برگزاري پاتوق هاي سرود آواي رضوان در ٢ نوبت صبح و عصر سعي كرديم كه در هر مكان تعداد ٨ اجراء بصورت تكرار و در فواصل زماني مناسب داشته باشيم . تعداد اين نقاط در طول مدت اجراء به ٥٠ نقطه رسيد و توانستيم در ورودي اماكن تجاري و اقامتي اطراف حرم مطهر ، راه آهن ، ترمينال ، ميدان شهدا و كوهسنگي بصورت روزانه اجراء داشته باشيم . در همين راستا و به جهت سهولت در تمرين و اجراء با توجه به گستردگي اين كار ٤ سرود و ملودي بصورت مشترك در همه ي نقاط به مخاطبين ارائه شد .
در مرحله ي بعدي و باتوجه به اين امر كه بتوانيم حال و هواي زيارت حرم امام رضا عليه السلام را قبل از ورود زوار به حرم در دل و جان آنها تازه كنيم به ورودي هاي شهر مشهد در "ميمنه ي سبزوار" ، "طبس" ، "چناران "و "دامغان" رفتيم و بصورت روزانه در ميان خيل عاشقان زيارت حرم رضوي سرودهاي خود را اجراء كردیم .
همچنین با اجرای طرحي به نام "باب الرضا" اماكن پرجمعيت و پر تردد مثل فرودگاه ها و ترمينال ها در شهرهاي اصفهان ، خوزستان و يزد جهت اجراء انتخاب شدند كه به همين جهت آهنگ و ملودي را در استوديو ضبط كرديم و در اختيار گروه های سرود همان شهر قرار داديم تا بصورت هماهنگ در تمامی نقاط بروي صحنه بروند .
ذبيحي در رابطه با ويژه برنامه ي تلويزيوني "روز نو نوروز" گفت : سعي كرديم به جهت ديده شدن اين گروه ها در تلويزيون هر روز يكي از آنها را در برنامه ي نوروزي شبكه خراسان رضوي حاضر كنيم تا سرودشان را اجراء كنند .
در انتها سرودها را توسط گروه ها در مجتمع فرهنگي امام خميني(ره) وابسته به موسسه ي آفرينشهاي هنري آستان قدس رضوي بصورت حرفه اي ضبط كرديم كه بتوانيم طبق در خواست سازمان فرهنگي آستان قدس رضوي در دهه ي كرامت به همين شكل در كل كشور آنها را توسعه بدهيم .
تاريخ: ۱۳۹۷/۱/۱۶