آفرینشهای هنری با هفت برنامه به استقبال زائران نوروز می رود

 آفرینشهای هنری با هفت برنامه به استقبال زائران نوروز می رود
موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی با برگزاری هفت برنامه  در حرم مطهر رضوی با عنوان "به رسم امام " وبا شعار "بهار با محبت تو آغاز می شود " به استقبال زائران نوروزی  می رود .
محمدعلی چمی گو مدیرعامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی در گفتگو با روابط عمومی این  موسسه و در تکمیل این خبر گفت : آستان قدس رضوی امسال در ویژه برنامه ای با عنوان " به رسم امام" و با شعار " بهار با محبت تو آغاز می شود " ویژه برنامه های مختلفی را در ایام نوروز برای خدمت گزاری به زائرین آقا علی بن موسی الرضا تدارک دیده است ؛ در همین راستا بخش های مختلف موسسه آفرینشهای هنری به صورت مشخص مسئولیت اجرا چند برنامه در رواق ها و اطراف حرم و مناطق مختلف شهر بر عهده گرفته است.
وی افزود : ؛ برای اولین بار بخش "آوای رضوان" با  به بکارگیری و دعوت بیش از 300 نفر از اعضای گروه های سرود مطرح سطح کشور ، برای  اجرای 400سرود در ایام نوروز برنامه ریزی کرده است .
چمی گو در ادامه از پخش برنامه مشاعره رضوی در ایام نوروز خبر داد و گفت : ویژه برنامه مشاعره رضوی به تهیه کنندگی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی توسط دکتر آذر تهیه و همه روزه در ایام نوروز پخش خواهد شد .
برگزاری  ویژه برنامه های رواق دعبل دیگر برنامه ای است که وی  عنوان نمود و افزود: برنامه های شعر خوانی رواق دعبل از چند روز پیش آغاز و انشاالله ادامه خواهد داشت ؛ در این برنامه هر روز بیش از 10 نفر از شعرای مطرح  شهر و کشو ردر رواق دارالحکمه صحن آزادی به شعر خوانی می پردازند .
مدیر عامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی د رادامه از اکران انیمیشن در مسیر باران در ایام نوروز در حرم مطهر رضوی خبر داد و افزود : انیمیشن سینمایی در مسیر باران که در جشنواره فجر 95 تقدیر شد همه روزه از 2 تا 14 فروردین در تالار قدس از ساعت 17تا  18:30 به روی پرده خواهد رفت .
وی افزود : نمایش آیینی چشمه خورشید با هنرمندی جمعی از هنرمندان تئاتر استان نیز در تالار قدس از 2 تا 14 فروردین همه روزه از ساعت 19 تا 21 به روی صحنه خواهد رفت ؛ این نمایش به بخش هایی از زندگی حضرت رضا (ع) از هجرت تا شهادت و وقایع حرم مطهر پس از شهادت تا دوره معاصر می پردازد .
چمی گو در ادامه افزود : دیگر برنامه این موسسه برگزاری کارگاه خوشنویسی با موضوع نوروز د ر موزه قرآن حرم مطهر می باشد ، این کارگاه از 5 تا 9 فروردین همه روزه از ساعت 9 تا 12 برگزار خواهد شد .
وی همچنین از برگزاری نمایشگاه عکس های برگزیده جشنواره خانه دوست در حرم مطهر خبر داد ، بیش از 100 عکس منتخب این جشنواره که با موضوع زیارت برگزار گردیده است در ایام نوروز در حرم مطهر به نمایش گذاشته خواهد شد .
مدیر عامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی در پایان ضمن تشکر از هنرمندان مشارکت کننده در برنامه ها گفت : نوروز امسال ، برای هنرمندان نوروز متفاوتی خواهد بود و ان شاء الله که  با حضور در کنار مضجع شریف آقا علی بن موسی الرضا (ع) شروع خوبی برای سال  97  برای ایشان و همه ما رقم می خورد .
تاريخ: ۱۳۹۶/۱۲/۲۷