بیست و دومین شماره فصلنامه آستان هنر منتشر شد

 بیست و دومین شماره فصلنامه آستان هنر منتشر شد
بیست و دومین شماره فصلنامه آستان هنر ویژه  پاییز و زمستان 96 توسط موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی منتشر شد .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، در بخشی از سرآغاز این شماره به قلم شادی غفوریان ، سر دبیر فصلنامه ، می خوانید : کدام هنرمند مدعی است که آنچه نگاشته و آراسته شایسته آستان حریمی مقدس است ؟ چه کسی می داند که کدام کتیبه ، کدام خط و نقش ، به حق شرف مکان و مکین را عیان می کند ؟ کیست که بداند کدام شعر و روایت خوشایند صاحب مکان است ؟
در اولین مقاله این شماره تحلیلی می خوانید بر یکی از کهن ترین نقشه های ابنیه حرم مطهر رضوی به قلم وحید توسلی ، گنبد حرم مطهر امام رضا (ع) به قلم رجبعلی لباف خانیکی مقاله بعدی و سومین مقاله به قلم امیر رضایی نبرد به مجموعه آثار محمود فرشچیان در آستان قدس رضوی اختصاص یافته است .
قرآن نویسی در سده نخست 1 – قرآن وقفی علی بن حیدر حلالی – به قلم مهدی صحراگرد ، بررسی انواع و روش های تصویرسازی در اشعار برگزیده هشت دوره کنگره ملی رضوی از سال 85 تا 92 به قلم الهام مظفری ساغندی و منیره نصری ، و معرفی فرش هایی نفیس با محتوای اشعاری درمدح امام رضا (ع) موجود در موزه فرش آستان قدس رضوی به قلم سید مهدی سید قطبی سایر مقالات این شماره است .
هنرنامه آستان هنر در فروشگاه محصولات موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی واقع در نبش ورودی باب الجواد به علاقمندان عرضه خواهد شد.
شایان ذکر است امکان خرید تلفنی محصولات فرهنگی برای علاقمندان در سایر استانها از طریق تماس با شماره 38467644- 051 فراهم می باشد .
تاريخ: ۱۳۹۶/۱۲/۲۲