تجلیل از خانواده های شاعران و نویسندگان در سومین شب شعر و خاطره یادهای زلال

 تجلیل از خانواده های شاعران و نویسندگان در سومین شب شعر و خاطره یادهای زلال
به همت موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی و حوزه هنری کشور سومین شب شعر و خاطره "یادهای زلال " نکوداشت شاعران و نویسندگان فقید کشور ، شب گذشته ، یک شنبه 20 اسفند در حرم مطهر رضوی برگزار شد .  
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، مهدی سیم ریز معاون هنری موسسه  آفرینش های هنری آستان قدس رضوی در باره این برنامه گفت: در آستانه سال نو و بنابر رسم چندسال اخیر  سومین شب از شب شعر یادهای زلال به همت انجمن رضوی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی و با همکاری حوزه هنری کشور به منظور گرامیداشت شاعران و نویسندگان فقید کشور برگزار شد، و در اینجا ما میزبان ۲۴ خانواده شاعر و نویسنده فقید انقلاب هستیم.
وی افزود: امشب در بین ما نمایندگانی از خانواده های مرحوم آغاسی، تورنج، احمد زارعی ،استاد غلامرضا شکوهی، استاد قهرمان ،مرحوم صاحبکار مرحوم کرمان و جمعی دیگر از شاعران نویسندگان فقید کشورحضور دارند تا برای سومین بار  یاد این شاعران و نویسندگان فقید انقلاب در شب شعر یادهای زلال گرامی داشته شود.
سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در حاشیه این برنامه و  درجمع خبرنگاران گفت:بعد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد شکوفایی شعر آیینی بودیم و بسیاری از شاعرانی که با اندیشه پاک و زلال در عرصه شعر های ناب آیینی فعالیت می کردند متاسفانه امروز از میان ما رفته اند و جای آن ها خالی است.
 وی افزود: به ابتکار استاد غزوه همه‌ ساله خانواده این اساتید بزرگوار چند روزی مهمان علی بن موسی الرضا( علیه السلام) در مشهد مقدس هستند و فرصتی است که خانواده های آنها که عمدتاً اهل اندیشه و هنر هستند در این برنامه‌ها شعرخوانی کنند و از اساتید شعر آیینی به این بهانه یاد شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه امشب سومین شب شعر خاطره از یادهای زلال بود گفت :من امشب حامل سلام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به خانواده های این شاعران بودم تا از  ۲۴نفر از خانواده این شعرا و اساتید تقدیر کنم.
سومین شب شعر و خاطره یادهای زلال با شعرخوانی نمایندگانی از خانواده های شکوهی ، سبزواری ، چایچیان ، خسروشاهی و رحم دل و ... و اجرای مداحی و تواشیح در رواق دارالحکمه صحن آزادی برگزار شد .
تاريخ: ۱۳۹۶/۱۲/۲۱