کتابت سوره فجر توسط خوشنویسان کشور در حرم مطهر رضوی

 کتابت سوره فجر توسط خوشنویسان کشور در حرم مطهر رضوی
مسئول مجموعه هنری رضوان وابسته به موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: به مناسبت آغاز دهه فجر کتابت سوره 'فجر' توسط جمعی خوشنویسان برجسته مشهد و کشور در حرم مطهر رضوی برگزار می شود.
محمد ظریف در گفت و گو با روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی افزود: این سوره طی سه روز توسط سه گروهی از خوشنویسان بر روی کاغذ با ابعاد 60 در 80 در محل گنجینه قرآن و نفایس موزه حرم مطهر رضوی کتابت می شود.
: وی افزود: گروه اول شامل 10 نفر از خوشنویسان برجسته مشهد روز پنج شنبه  و گروه دوم شامل 15 نفر از خوشنویسان مشهد، قوچان و تربت حیدریه روز جمعه بخش هایی از سوره فجر را به خط ثلث و نسخ  کتابت کردند .
وی اذعان داشت : روز شنبه نیز کتابت بخش پایانی سوره فجر توسط گروه سوم خوشنویسان شامل 15 نفر از مشهد و 15 نفر از شهرهای تهران، قم، کاشان، یزد و اصفهان انجام می شود.
ظریف یادآورشد: این برنامه با همکاری دارالکتابه قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران  برگزار شده و قرار است پس از تذهیب اثر، از خوشنویسان آن در همایش دوسالانه تذهیب های قرآنی که توسط موسسه آفرینش های هنری برگزار می گردد تقدیر شود.
وی اظهار کرد: سوره فجر کتابت شده توسط خوشنویسان برجسته کشور پس از تذهیب در نگارخانه رضوان و گنجینه قرآن و نفایس موزه مرکزی آستان قدس رضوی به نمایش درخواهد آمد.
 
تاريخ: ۱۳۹۶/۱۱/۱۴