گزارشی بر جلسه آغازین انجمن ادبی بانوان رضوی با عنوان "گوهرشاد"

 گزارشی بر جلسه آغازین انجمن ادبی بانوان رضوی با عنوان "گوهرشاد"

به همت موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی انجمن ادبی بانوان رضوی «گوهرشاد» پس از سالها وقفه روز شنبه 23 دی ماه با حضور جمعی از شعرای آیینی خراسان فعالیت خود را آغاز کرد.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی محمد علی چمی گو مدیرعامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی در افتتاحیه انجمن ادبی بانوان رضوی "گوهرشاد " ضمن تشکر از خواهرانی  که به عنوان اعضا انجمن مسئولیت برگزاری جلسات را برعهده گرفته اند اذعان داشت : توسعه و بهره برداری از شعر و شاعران آیینی در حرم مطهر از جمله برنامه هایی است که مسئولیت آن از سوی تولیت معزز آستان قدس رضوی به موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ابلاغ شد .
وی افزود : سعی ما بر این است که سنت حسنه استفاده از شعر برای ترویج فرهنگ رضوی رونق گیرد و  زمینه بهره مندی از شعر و شاعران خواهر در رواق حضرت زهرا (س ) حرم مطهر نیز مهیا شده و استفاده از شعر در سبد فرهنگی حرم نیز در دستور کار قرار گیرد .
چمی گو به اعضای شورای شعر بانوان گوهرشاد نوید داد : موسسه آفرینشهای هنری در حال پیگیری حکم خادمی برای اعضای انجمن ادبی است و بزودی همه اعضا انجمن  نشان خادمی حرم مطهر را دریافت می کنند .    
طیبه سادات ثابت دبیر انجمن ادبی بانوان رضوی "گوهرشاد"با نگاهی به سابقه فعالیت انجمن شعر بانوان رضوی در دهه 80  و وقفه ایجاد شده گفت:شروع مجدد فعالیت این انجمن را مدیون  توجهات تولیت معزز آستان قدس رضوی و همکاری‌های مدیر عامل موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی هستیم و تمام تلاش خود را در راستای موفقیت این انجمن به کار می بندیم.
وی پس از معرفی اعضا شورای شعر انجمن ادبی بانوان گوهرشاد شامل محدثی خراسانی، رجائی، سید موسوی و قاسمی ، نگاهی به فعالیتهای ادبی این انجمن داشت و افزود :برگزاری جلسات هفتگی انجمن ادبی بانوان رضوی، برگزاری شب شعر و همایش های فصلی مناسبتی، برگزای کارگاه شعر با استفاده از اساتید برجسته ،تعامل با سایر انجمن‌های شعر آیینی شهرستان‌ها و دعوت از شاعره های تاثیرگذار در دستور کار این انجمن قرار دارد .
در پایان این جلسه و پس از شعرخوانی شاعران حاضر در جلسه ، احکام اعضا شورای شعر انجمن ادبی بانوان رضوی توسط مدیر عامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی به اعضا اعطا شد .  
شایان ذکر است جلسه هفتگی انجمن ادبی بانوان رضوی "گوهرشاد"  ویژه بانوان شنبه ها از ساعت 17 الی 19 در دوربرگردان خیابان طبرسی، بنیاد پژهشهای اسلامی سالن جلسات برگزار می شود.
 
تاريخ: ۱۳۹۶/۱۰/۲۴