نگاهی به "خانواده شهید " در نگارخانه رضوان

 نگاهی به "خانواده شهید " در نگارخانه رضوان

آیین گشایش نمایشگاه گروهی عکس خانواده شهید عصر روز شنبه 23 دی ماه  با حضور جمع کثیری از اساتید ،دانشجویان ، هنرجویان و علاقمندان عکاسی در نگارخانه رضوان برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، "خانواده شهید" 65 اثر از 62 دانشجو و هنرجوی جوان مشهدی ؛ روایتی نامکرر از داستان پدر ، مادر و همسرانی  است که عزیزان خود را سالها پیش از این در راه وطن از دست داده اند .
مهدی زابل عباسی مدرس عکاسی این دانشجویان می گوید : رسالت این مشق آشناسازی این قشر با مفهوم دفاع ، حماسه و ایثار است ، این قدم اگر چه کوچک اما ما حصل آن آشنایی جوانانی از دهه هفتاد و هشتاد با خاطره جنگ و دفاع مقدس است ، نسلی که با این مفهوم ناآشناست .
وی در قیاس این پروژه با آنچه که دو سال پیش بر روی دیوار رفت می افزاید : این دوره به مراتب آثار قوی تر است چراکه سعی بر آن شده تا نقایص دوره های قبل مرتفع شود ؛ اکنون در کنار هر عکس مشخصات شهید ، تاریخ اعزام ، محل و تاریخ شهادت و نسبت شخص حاضر درعکس با شهید  درج شده است .
شایان ذکر است آثار ارائه شده در این نمایشگاه آثار جمعی از دانشجویان و هنرجویان دانشگاه الزهرا(س) ، هنرستان هنرهای زیبا ، موسسه آموزش عالی فردوس ، موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری و موسسه آموزش عالی حکیم طوسی  در حوزه  مستند اجتماعی است ؛علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه روزه تا 27 دی ماه  صبح‌ها از ساعت 9 تا 12 و بعدازظهر‌ها از ساعت 16 تا 19 به نگارخانه رضوان واقع در خیابان کوهسنگی 17 پلاک 16 مراجعه نمایند.
 
 
تاريخ: ۱۳۹۶/۱۰/۲۴