به مناسبت شام ولادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) پویانمایی«در مسیر باران» در سینما آفریقا شهر مشهد اکران شد

 به مناسبت شام ولادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) پویانمایی«در مسیر باران» در سینما آفریقا شهر مشهد اکران شد

در شب میلاد حضرت رضا(ع) اثر سینمایی «در مسیر باران» در سینما آفریقا شهر مشهد و هشت سینمای منتخب سراسر کشور توسط موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و با همکاری حوزه هنری به اکران ویژه درآمد.

مهدی سیم ریز معاون هنری موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با بیان این مطلب گفت: اثر پویانمایی «در مسیر باران»به سفارش موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با تکنیک «موشن کپچر» به کارگردانی حامد کاتبی تولید شده و جایزه بهترین کارگردانی بخش پویانمایی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر را دریافت کرده است.

سیم ریز ادامه داد: در شب میلاد علی بن موسی الرضا(ع) پویانمایی« در مسیر باران» در دو سیانس 20 – 18 و 22 – 20 در سینما آفریقا مشهد به نمایش درامد که با استقبال خوب مردم و علاقه مندان به آثار پویانمایی مواجه شد.

وی با اشاره به اینکه اکران ویژه پویانمایی« در مسیر باران» به مناسبت میلاد امام رضا(ع) در شهر مشهد و نُه شهر دیگرکشور صورت گرفت گفت: این اثر در پاییز سال جاری و همزمان با ایام محرم و صفر در سینماهای کشور اکران عمومی خواهد شد.

وی در مورد داستان این اثر که مضمونی تاریخی دارد و در بخش‌هایی از آن، به زندگی امام رضا(ع) اشاره می‌شود توضیح داد و گفت: در این فیلم ریان که مردی از اهالی بغداد است به دنبال تعبیر خواب خود راهی سفری پرمخاطره به سوی مرو می‌شود و این سفر برای او تحولات تازه ای به دنبال دارد.

گفتنی است فیلم نامه 70 دقیقه ای پویانمایی« در مسیر باران» توسط سعید تشکری و مهدی سیم‌ریز به طور مشترک نوشته شده و هنرمندان مطرحی چون امین زندگانی، رحیم نوروزی و محمد جهان‌پا در آن به ایفای نقش می‌پردازند.

تاريخ: ۱۳۹۶/۵/۱۴