کارگاه سه روزه نقاشی با موضوع مناظره حضرت رضا(ع) در نگارخانه رضوان آستان قدس رضوی آغاز شد

 کارگاه سه روزه نقاشی با موضوع مناظره حضرت رضا(ع) در نگارخانه رضوان آستان قدس رضوی آغاز شد

همزمان با شب میلاد حضرت علی بن موسی الرضا(ع) اجرای کارگاه سه روزه نقاشی با موضوع مناظره حضرت رضا(ع) با علمای ادیان در حضور علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان در محل نگارخانه رضوان آغاز شد.

حسن روح الامین نقاش ارزشی و مطرح کشور از روز پنجشنبه 12 مردادماه تا روز شنبه 14 مرداد در چهار نوبت به خلق اثری با موضوع حضرت رضا(ع) و مناظرات ایشان با ادیان مختلف در حضور علاقه مندان به هنرهای مذهبی می پردازد.

در ابتدای این برنامه هنری روح الامین مقدمه کوتاهی راجع به شیوه کار خود برای حاضرین در کارگاه نقاشی توضیح داد و سپس طرح خود را که مناظره امام رضا(ع) با ادیان مختلف است را به شیوه سیاه قلم روی بوم نقاشی کرد.

روح الامین در بخشی از سخنان خود به اهمیت محتوا در کار خود اشاره کرد و گفت: برای من قبل از هر چیز موضوع اثری که می خواهم آن را به تصویر بکشم مهم است و اینکه چطور میتوان آن را به بهترین شکل به مخاطب منتقل کرد.

وی سپس به رنگ گذاری روی اثر خود پرداخت و در طول زمان اجرا برای علاقه مندان مشتاق حاضر در نگارخانه رضوان درباره کار خود توضیح داد و او در شب اول کارگاه 40 درصد از اثر خود را به سرانجام رساند.

در این کارگاه نقاشی که در شب میلاد حضرت رضا(ع) آغاز شد بیش از 30 نفر از علاقه مندان و مشتاقان بی صبرانه منتظر بودند تا حسن روح الامین نقاش جوان و ارزشی کشور که آثار ارزنده‌ای در زمینه نقاشی عاشورایی و انقلابی در کارنامه خود دارد، به خلق اثری با موضوع حضرت رضا(ع) بپردازد.

یادآور می شود، کارگاه نقاشی روح‌الامین از 12 تا 14 مرداد در چهار نوبت برگزار شده و پذیرای عموم علاقه مندان به هنر نقاشی خواهد بود. علاقه‌مندان به بازدید از این اثر هنری می‌توانند شنبه 14 مردادماه در دو نوبت صبح 9 تا 13 و عصر17 تا 20 به نگارخانه رضوان واقع در کوهسنگی 17 شماره 16 مراجعه کنند.

تاريخ: ۱۳۹۶/۵/۱۴