نقاش و گرافیست مشهدی عنوان کرد: در بارگاه مطهر حضرت رضا(ع)کارکردن به انسان انرژی فوق العاده ای می دهد

 نقاش و گرافیست مشهدی عنوان کرد: در بارگاه مطهر حضرت رضا(ع)کارکردن به انسان انرژی فوق العاده ای می دهد

نقاش و گرافیست مشهدی اظهار داشت : در بارگاه مطهر حضرت رضا(ع) و چند قدمی ضریح مطهر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) کار کردن حس بسیار خوبی است و به انسان انرژی فوق العاده ای می دهد.

محمدرضا میری نقاش و گرافیست مشهدی، در حاشیه برنامه اجرای زنده نگاری، نقاشی و نقاشیخط « نقش ارادت» که به همت موسسه افرینشهای هنری آستان قدس رضوی در حرم مطهر برگزار شده است گفت: خلق اثر با سرعت بالا و در ابعاد بزرگ در پیش چشم مخاطبان معمولا دارای یک انرژی و تاثیرات خوبی برای مخاطب است که اجرای نقاشی را در سالهای دور تجربه کرده بودیم.

محمدرضا میری خاطرنشان کرد: سال گذشته در مسیر پیاده روی اربعین در نجف با کمک دوستان هنرمند به اجرای نقاشی در برابر زائرین حرم علی ابن ابی طالب پرداختیم.

وی با بیان اینکه حضرت رضا(ع) حدیثی در مورد خانواده و فرزند شهید دارند و فرموده اند: « شهید که به شهادت میرسد خدا درخانواده اش جانشین او می شود. و اگر کسی خانواده شهید را بیازارد مرا آزرده و هرکس آنها را شادمان کند مرا شادمان کرده است» اظهار داشت: در این اثر مرتبط با موضوع این حدیث چهره دخترشهید ابوحامد را نقاشی کرده ام و فضاسازی اطراف آن را به تناسب و فضای حرم مطهر و دهه کرامت کار می کنم.

وی تصریح کرد: استاد روح الله ابوالفضلی این اثر را خوشنویسی می کنند و قرار است شب میلاد حضرت رضا(ع) استاد مسعود نجابتی طراح و گرافیست برجسته کشور اثر دوم مرا به خط خود مزین کنند.

تاريخ: ۱۳۹۶/۵/۱۲