فیلم کوتاه «جایی برای آرامش» راهی هشتمین جشن خانه سینما شد

 فیلم کوتاه «جایی برای آرامش» راهی هشتمین جشن خانه سینما شد

فیلم «جایی برای آرامش» ساخته جمیل عامل صادقی و تهیه کنندگی مؤسسه افرینشهای هنری استان قدس رضوی که تاکنون در جشنواره های هنری فراوانی حائز رتبه شده است، این بار در لیست 46 فیلم کوتاه از 49 فیلم ساز کشور قرار گرفت و به هشتمین جشن مستقل فیلم کوتاه خانه سینما راه یافت.

 فیلم «جایی برای آرامش» ساخته جمیل عامل صادقی و تهیه کنندگی مؤسسه افرینشهای هنری استان قدس رضوی پیش از این نامزد جشنواره فیلم نهال در بخش های مختلفی چون بهترین بازیگر زن، بهترین فیلمبرداری، بهترین موسیقی، بهترین طراحی صحنه؛ به عنوان بهترین فیلم داستانی(بالای 15 دقیقه) شد.

نویسنده و کارگردان «جایی برای آرامش» گفت: موفقیت فیلم «جایی برای آرامش» را از عنایات حضرت رضا (ع)میدانم.

جمیل عامل صادقی نویسنده و کارگردان «جایی برای آرامش» درباره موضوع این فیلم گفت: این سوژه، از دغدغه‌های شخصی من و ادای دِینی به نسل پدران و مادران ماست. نسلی که عشق و احترام برایشان فراتر از یک واژه است. قصه فیلم در مورد زوجی آذری است که امام مهربانی‌ها، امام رضا علیه‌السلام در زندگی‌شان ساری و جاری است و نقش دارد. جایی برای آرامش قرار است از عشق، احترام، خانواده بگوید و حال مخاطب را خوب کند.

گفتنی است اثر داستانی «جایی برای آرامش» در فروردین ماه سال جاری دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه سومین جشنواره فیلم سما را ازآن خود کرد. این فیلم به دوازدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی یزد و چهاردهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) نیز راه یافته است.

تاريخ: ۱۳۹۶/۵/۸