مسعود نجابتی در کارگاه پوستر «نقش بهشت» عنوان کرد: هنرمندان جوان با سلاح های متفاوت در حال پیکار با دشمنان هستند

 مسعود نجابتی در کارگاه پوستر «نقش بهشت» عنوان کرد: هنرمندان جوان با سلاح های متفاوت در حال پیکار با دشمنان هستند

استاد برجسته گرافیک کشور در اولین روز کارگاه طراحی پوستر نقش بهشت گفت: هنرمندان جوان کشور که سنشان اجازه شرکت در هشت سال جنگ تحمیلی را نمی داد، اکنون با سلاح های متفاوت در پیکار با دشمنان هستند.

 استاد مسعود نجابتی در مراسم افتتاحیه این کارگاه کشوری که به همت موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار داشت: پرداختن به آموزش در تمامی عرصه ها به ویژه هنر امری ضروری است و همانگونه که یکی از اصلی ترین جنبه های برپایی کارگاه های تخصصی جنبه آموزشی آن است، امروزه باید به آموزش در حیطه هنر توجه بیشتری شود.
استاد برجسته گرافیک کشور بیان داشت: ما در عرصه پوستر با برگزاری کارگاه‌های مختلف هنری در سطح استانی و ملی سعی داشته ایم با تمرکز بیشتری به موضوع آموزش توجه کنیم.
نجابتی به توفیق خدمت خود در جوار رزمندگان اسلام اشاره کرد و گفت: هنرمندان جوان و متعهد کشور با اینکه سنشان اجازه شرکت در هشت سال جنگ تحمیلی را نمی داد، اکنون با سلاح های متفاوتی چون دوربین، قلم، رایانه و فضای نرم افزاری در جنگ نرم و پیکار با دشمنان هستند.

استاد نجابتی بیان کرد: در فضای کنونی و سال های پس از جنگ تحمیلی اهمیت جنگ نرم را باید بیش از پیش جدی گرفت.
وی ادامه داد: توصیه من به جوانان هنرمند همواره این بوده که به هنرشان از بّعد دیگری نیز نگاه کنند. به طور مثال هنرمندان مشهدی فرض کنند نهضت مردمی انقلاب مشهد همان لشگر 55 شهدا است. یا هنرمندان در مجموعه فرهنگی انقلاب اسلامی آیه در اصفهان همان لشگر 14 امام حسین(ع) بوده و یا خانه طراحان تهران، لشگر 27 محمد رسول الله هستند.
استاد نجابتی با بیان اینکه هدف از برگزاری این کارگاه تنها تولید تعداد مشخصی پوستر نیست، افزود: تاکید ما در این کارگاه آموزش است و این امر با بهره گیری از تجربیات و دانش اساتید در برطرف کردن مشکلات تکنیکی طراحان و تبادل اطلاعات صورت می گیرد.

استاد ناظر کارگاه کشوری تولید پوستر نقش بهشت در ادامه، افزود: باید از دست‌اندرکاران این اتفاق بزرگ هنری به خصوص مجموعه‌های مختلف آستان قدس رضوی که همت و تلاش شبانه روزی آنان موجب گردهمایی عظیم طراحان استان های مختلف کشور شده است، تشکر ویژه کرد.
وی در پایان با اشاره به استقبال خوب طراحان از فراخوان این کارگاه گفت: مسؤولان فرهنگی باید به این مسئله توجه ویژه ای داشته و با برنامه ریزی های مختلف در عرصه هنر از ظرفیت های این هنرمندان بهره مند شوند.

گفتنی است کارگاه تخصصی «نقش بهشت» در روزهای 21 ،22 و 23 تیر از ساعت 8 صبح تا 23 شب با هدف آموزش و ارتقاء سطح کیفی هنرمندان با رویکرد محتوایی احادیث رضوی، شناخت القاب امام رضا(ع) و موضوع خدمت به محرومین و عدالت اجتماعی در سیره معصومین(ع) در محل تالار همایش های بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در جوار حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود‌.

تاريخ: ۱۳۹۶/۵/۱