بخش داستان‌نویسی و فیلم‌سازی دهمین جشنواره «هشتمین خورشید ولایت» برگزیدگان خود را شناخت

 بخش داستان‌نویسی و فیلم‌سازی دهمین جشنواره «هشتمین خورشید ولایت» برگزیدگان خود را شناخت

مرتضی عطاریان مسئول مجتمع امام خمینی(ره) با اعلام اینکه داوری دو بخش داستان‌نویسی و فیلم‌سازی جشنواره هشتمین خورشید ولایت، در دوره‌های اول و دوم متوسطه داخل و خارج از کشور، با آراء کارشناسان هنری به پایان رسید، گفت: این داوری‌ها با ارزیابی و نظر کارشناسانی از موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی چون حمیدرضا سهیلی، سعید تشکری و زهرا بهلولی شعفی در بخش داستان‌نویسی و محمدصادق دهقان‌پور، جمیل عامل‌صادقی و سعید ولی‌زاده در بخش فیلم‌سازی انجام شد.

مسئول مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی(ره) ادامه داد: داوران با گزینش آثار در مرحله نهایی برگزیدگان خود را انتخاب کردند و آثار رسیده در هر دو رشته از لحاظ تعداد بیشتر از سال گذشته بود.
عطاریان ادامه داد: کیفیت آثار بخش داستان‌نویسی و فیلم‌سازی دهمین جشنواره بین‌المللی دانش‌آموزی خورشید ولایت بهتر از دوره‌های قبل بود و استقبال دانش‌آموزان دوره اول و دوم متوسطه خارج از کشور نیز در هر دو بخش جشنواره از نکات حائز اهمیت این دوره به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه نگاه داوران در این جشنواره الزاما تنها نگاهی فنی به آثار نیست اذعان داشت: ما سعی داریم به آثار نگاه متفاوتی داشته باشیم. زیرا هدف اصلی جشنواره این است که دانش‌آموزان به این بهانه بیشتر به فضای معنوی رضوی و مفاهیم معرفتی نزدیک شوند.
مسئول مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی(ره) در پایان از داوری بخش شعر جشنواره دانش‌آموزی هشتمین خورشید ولایت با ارزیابی کارشناسان حوزه شعر و ادبیات آقایان عباسعلی سپاهی‌یونسی، قاسم رفیعا و محمدکاظم کاظمی در روز یکشنبه 7 خرداد خبر داد.

گفتنی است جشنواره هشتمین خورشید ولایت یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای فرهنگی- هنری دانش‌آموزی در حوزه سیره رضوی، با مشارکت نهادهایی مانند بنیاد فرهنگی رضوی آستان قدس رضوی، اداره کل روابط‌ عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی، موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان است که امسال در دهمین دوره، در هشت رشته دل‌نوشته، نقاشی، خوش‌نویسی، داستان‌، شعر‌، عکاسی، فیلم کوتاه و سرود برای دانش‌آموزان مقاطع مختلف در داخل و خارج از کشور برگزار شده است. این جشنواره، مطابق هر سال، در دهه کرامت و هم‌زمان با میلاد حضرت رضا(ع) برگزیدگان خود را خواهد شناخت.

تاريخ: ۱۳۹۶/۳/۸