دوره‌های خوش‌نویسی، تذهیب و نگارگری، در مکتب هنر رضوان دایر می‌شود

 دوره‌های خوش‌نویسی، تذهیب و نگارگری، در مکتب هنر رضوان دایر می‌شود

دوره‌های خوشنویسی، تذهیب و نگارگری، ترم بهاره توسط هنرمندان و خوش‌نویسان برجسته خراسان در مکتب هنر رضوان وابسته به موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در شهر مشهد برگزار می‌شود.

مسئول مکتب هنر رضوان با اعلام این خبر گفت: در فصل بهار، کلاس‌های خوش‌نویسی شامل خطوط نستعلیق، شکسته نستعلیق، ثلث، نسخ،کوفی، محقق و ریحان از مبتدی تا فوق ممتاز توسط مدرسین برجسته‌ای چون محمدعلی فراستی، هادی ذوالریاستین، علی‌اکبر رضوانی ، هادی سیدخوانی، فرهاد شیرخانی، محسن عبادی، علی احسان‌پور و مریم سادات موسوی در محل مکتب هنر رضوان برگزار می‌شود.

ماندانا یمینی همچنین خاطرنشان کرد: کلاس‌های تذهیب و نگارگری نیز با حضور طاهر نبی‌زاده، رضا مهدوی، عطاالله شاکری و سید مجید قاسمی برای ترم بهار در این مرکز، دایر می‌باشد.

وی با بیان اینکه این دوره‌ها در ده جلسه و طی مدت سه ماه برای هنرجویان برگزار می‌شود، اظهار داشت: مکتب هنر رضوان علی‌رغم برگزاری کلاس‌های هنری خود به‌صورت ترمی، برای تمامی رشته‌ها همه روزه ثبت‌نام دارد و قرار است یک دوره آموزش آیینه‌کاری سنتی نیز در این محل، برگزار شود. علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به کوهسنگی 17 شماره 14 در این دوره، نام‌نویسی کرده و از تجربیات اساتید برجسته این هنر بهره‌مند شوند.

یمینی به دیگر فعالیت‌های مکتب هنر رضوان از جمله برگزاری کارگاه‌هایی چون کارگاه تخصصی ترکیب‌بندی در گل و مرغ ایرانی، کارگاه تخصصی تکنیک‌های قلم‌گیری در نگارگری، نشست تخصصی تجزیه و تحلیل تابلو ضامن آهو اثر استاد محمود فرشچیان و... اشاره کرد و گفت: مکتب هنر رضوان در طول سال با دعوت از اساتید مطرح کشوری 10 الی 15 کارگاه تخصصی را در سطح حرفه‌ای برای هنرمندان، هنرجویان و علاقه‌مندان برگزار می‌کند.

گفتنی است مکتب هنر رضوان واقع در کوهسنگی 17، در سال‌ 1387 با هدف معرفی و گسترش هنرهای ایرانی- اسلامی، توسط موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، تاسیس شد و عمده فعالیت آن با ظرفیت سالانه بیش از700 تا 800 هنرجو، آموزش‌‌های تخصصی برای هنرهای ایرانی و اسلامی می‌باشد. این مجموعه، عهده‌دار امور اجرایی و دبیرخانه دوسالانه‌های کشوری تذهیب‌های قرآنی و تصویرگی نیایش است و همچنین با تشکیل کارگاه‌های دائمیِ تولید آثار هنری و احیاء و مثنی‌سازی آثار فاخر گذشته، سعی در رونق هنرهای از یاد رفته و در حال فراموشی دارد.

تاريخ: ۱۳۹۶/۲/۱۰