هم‌زمان با روز جهانی گرافیک؛ یار مهربان در «پوستر هشت» یاران خود را یافت

 هم‌زمان با روز جهانی گرافیک؛ یار مهربان در «پوستر هشت» یاران خود را یافت

این نمایشگاه که شامل 50 پوستر گرافیکی است با حضور حسین سعیدی مدیرعامل به‌نشر، علی ثابت‌نیا مدیرعامل موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و جمع کثیری از هنرمندان جوان و پیش‌کسوت گرافیست مشهد افتتاح شد.

مسعود شاکری، عضو رسمی انجمن طراحان گرافیک ایران و دبیر اجرایی نمایشگاه «پوستر هشت» در حاشیه بازگشایی این نمایشگاه ضمن تشکر از به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی)، موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و نگارخانه رضوان در حمایت از مدرسین گرافیست مشهد گفت: امروز هشتمین بار است که با جمعی از مدرسین گرافیک مشهد گردهم آمده‌ایم تا سلسله نمایشگاه‌های پوستر را برگزار کنیم. در این سال‌ها استقبال عموم و مخاطبین خاص، این انگیزه را در ما ایجاد کرد تا به لطف خداوند همه ساله در محفلی دوستانه کنار هم جمع شویم و خارج از فضای آموزشی در زیر سقف نگارخانه‌ها تبادل سبک و اندیشه کنیم.

شاکری افزود: هدف اصلی ما از سلسله نمایشگاه‌های پوستر مدرسان گرافیک مشهد، برقراری دوستی‌ها و مهربانی‌های ماندگار است تا به هنرجویان و دانشجویان بیاموزیم رفاقت اصل و اساس کار می‌باشد.
دکتر مهدی اشراقی پیش‌کسوت هنر گرافیک در مشهد نیز ضمن تبریک روز جهانی گرافیک به تمامی مخاطبان این هنر اعم از طراحان، دانشجویان و... گفت: امروز می‌بینم تعداد زیادی از شاگردان دیروز، همکاران امروز ما هستند. این گل‌های به ثمر نشسته باعث افتخارند و از دیدن آثار زیبایشان سراسر شور و امید می‌شوم. به همه حاضران توصیه می‌کنم تا از این کلاسِ بزرگ آموخته‌های بسیاری را به یادگار ببرند.
اشراقی در ادامه، نسبت به مقایسه آثار نمایشگاه سال گذشته با امسال، بیان کرد: هر تجربه‌ای جدیدی باید نقاط ضعف تجربه قبلی را بپوشاند. مسلما در هشتمین نمایشگاه پوستر نیز، همکاران من هر چه در توانشان بوده را به اجرا گذاشته‌اند تا یک حرکت فرهنگی را با موضوع کتاب به ثمر برسانند.

وی در پایان از اینکه اساتید جوان شرکت‌کننده در نمایشگاه با اعتماد به نفسی ستودنی اثر خود را در کنار آثار دیگر پیش‌کسوتان این رشته در معرض نمایش گذاشتند ابراز خرسندی کرد و افزود: به همه دانشجویان رشته گرافیک توصیه می‌کنم مطالعه، دیدن آثار مختلف و رفت و آمد در محیط‌های نمایشگاهی را هیچگاه ترک نکنند.

شایان ذکر است؛ نمایشگاه «پوستر هشت» تا تاریخ پنج شنبه 14 اردیبهشت ماه دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند جهت بازدید آثار، همه روزه از ساعت 9 الی 13 و 17 الی 20 به نگارخانه رضوان واقع در کوهسنگی 17 مراجعه کنند.

تاريخ: ۱۳۹۶/۲/۹