کارگاه تخصصی نقاشی خط برگزار شد

 کارگاه تخصصی نقاشی خط برگزار شد
همزمان با فرا رسیدن ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها مجتمع فرهنگی-هنری امام خمینی(ره) اقدام به برگزاری کارگاه تخصصی نقاشی‌خط با موضوع شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) کرد.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، این کارگاه تخصصی با حضور استاد محسن رسولی از اساتید برجسته و بنام استان خراسان در زمینه خطاطی و نقاشی‌خط و با هدف آموزش این هنر زیبا و کاربردی به علاقه‌مندان برگزار شد.
در این کارگاه آموزشی که دو بخش تئوری و عملی داشت، 20 هنرجوی دختر و پسر از مدارس امام رضا(ع) و منطقه تبادکان که در مسابقات مختلف خطاطی و نقاشی در سطح منطقه و استان حائز رتبه برتر شده‌اند و همچنین تعدادی از هنرجویان مجتمع امام خمینی(ره) شرکت کردند.
طرح‌هایی که برای آموزش در این کارگاه تخصصی در نظر گرفته شده بود، با توجه به ایام دهه فاطمیه متناسب با این موضوع انتخاب شده و در دو جلسه فشرده کارگاهی به هنرجویان آموزش داده شد.
مدیر مجتمع امام خمینی(ره) در خصوص برگزاری این کارگاه تخصصی گفت: از آنجا که این مجتمع وابسته به موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و یکی از رسالت‌های آن کشف و پرورش استعدادهای هنری است، برگزاری این کارگاه نقش مهمی در شناسایی استعداد دانش‌آموزان در این رشته هنری دارد.   
وی افزود: با توجه به هزینه بالای کارگاه‌های آموزشی در آموزشگاه‌های خصوصی گفت: بچه‌های مناطق محروم به خاطر مشکلات اقتصادی قادر به پرداخت این هزینه‌ها نیستند و برگزاری این دوره‌ها با هزینه بسیار کم باعث بهره‌مندی آن‎ها از این کلاس‌ها و در نتیجه رشد و شکوفایی استعداد هنری آن‎ها می‌شود.
عطاریان در ادامه از برگزاری دوره‌های تکمیلی رشته نقاشی‌خط در آینده نزدیک خبر داد و ابراز کرد: در پایان این کارگاه آموزشی یک کار عملی به هنرجویان تحویل داده می‎شود و آن‎ها دو هفته فرصت دارند این کار را به مجتمع تحویل دهند.
وی اضافه کرد: بعد از دریافت این آثار هشت اثر برتر انتخاب می‌شود و از پدیدآورندگان این آثار برای شرکت در دوره تکمیلی نقاشی‌خط دعوت به عمل خواهد آمد.
 گفتنی است؛ کارگاه تخصصی نقاشی‌خط چهاردهم و بیست و یکم بهمن‌ماه از ساعت 9 تا 12 در کارگاه‌های آموزشی مجتمع امام خمینی(ره) برگزار شد.
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۱/۲۴