هر چه دارم همه از دولت قرآن دارم

 هر چه دارم همه از دولت قرآن دارم
آیین گشایش نمایشگاه آثار خوشنویسی استاد سید جلال رضوی با عنوان وحی و قلم درنگارخانه رضوان برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، نمایشگاه "وحی و قلم " شامل 31 اثر خوشنویسی استاد سید جلال رضوی مشتمل بر آیات قرآن و احادیث روز شنبه 18 دی در نگارخانه رضوان گشایش یافت .
سید جلال رضوی ، قاری قرآن ، ایثارگر و استاد انجمن خوشنویسان در حاشیه این نمایشگاه گفت : من در ابتدا به تلاوت قرآن روی آوردم و بعد به منظور نوشتن قرآن به خوشنویسی پرداختم و هر آنچه که تا به حال بدان رسیده ام همه را از دولت قرآن دارم .
وی در ادامه در مورد ترکیب های خوشنویسی ارائه شده توسط وی در نمایشگاه می افزاید : ساختن یک قطعه خوشنویسی مانند ساختن یک اثر معماری است ، با همان دقت باید جزئیات را بررسی و کنار هم گذاشت تا درنهایت اثری قوی شکل گیرد .
رضوی که در آثار خود برخی آیات را با چندین ترکیب ارائه کرده است در اینباره می گوید : یک جمله را میتوان به چندین ترکیب مختلف نوشت ،‌ تنها کافیست دانش ترکیب کلمات را بیاموزیم ، دانشی که اکنون متاسفانه در هیچ مرکزی آموزش داده نمی شود  اما هنرجویان می توانند پس از آموزش اصول اولیه خوشنویسی بصورت علمی و نه تقلیدی ، با حفظ ریشه ها و ترکیب آن با خلاقیت های فردی خود قدم های نویی در ارائه ترکیب های جدید بردارند .
شایان ذکر است علاقمندان می توانند جهت بازدید از نمایشگاه وحی و قلم  همه روزه تا پنج شنبه 23 دی ماه در دو نوبت صبح و عصر 9 الی 12 و 17 الی 20 به نگارخانه رضوان واقع در کوهسنگی 17 مراجعه نمایند .
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۹